Random Image

Tere tulemast XXVIII Eesti ETNO laagrisse!

Alates 20. veebruarist, saavad pillimängijad registreeruda Viljandi pärimusmuusika festivali eel toimuvasse Eesti ETNO laagrisse. XXVIII Eesti ETNO laager toimub Kõpu mõisahoones ja jätkub Viljandi pärimusmuusika festivalil, 16.–29. juulini 2024. Kaks nädalat kestev laager on mõeldud muusikutele vanuses 18–30 eluaastat ning osa võtma oodatakse kuni 60 osalejat.

Registreerimine lõppes 1. mail 2024.

Korraldajad

Kärt Tambet (laagri kunstiline juht)

Kärt on tõeline etno-hing, kelle suurimaks kireks on eri rahvaste muusikaliste traditsioonidega tutvumine ning selleläbi endale omase helikeele loomine. Just selletõttu omandas ta kõrghariduse Soomes Sibeliuse Akadeemias maailmamuusika erialal. Lisaks lavalaudadel musitseerimisele teeb Kärt ka aeg-ajal saateid Klassikaraadio sarjas “Fantaasia”, keerutab pidudel plaate, juhendab noori pärimusmuusika laagrites, annab maailmamuusika fookusega töötubasid ning aitab ka festivale korraldada. ETNOs on tema missiooniks hoida kätt laagri kunstilise poole pulsil.

Hanna-Reet Ruul (kommunikatsioonijuht)

Hanna-Reet on Võrumaalt pärit muusik. 2020. aastal alustas ta õpinguid Viljandi Kultuuriakadeemias pärimusmuusika laulu erialal. See tõi talle ka võimaluse minna vahetusaastale Iirimaale, Limericki, kus ta õppis maailmamuusikat ja Iiri laule. Lisaks õpingutele on ta tegutsenud koosseisudes nagu ÖÖT, Poogendajad, GJ & The Evocations ja Iiri-Eesti lauluvägi. ETNO-maailmaga ühines Hanna-Reet 2020. aasta Eesti ETNOs ning peale seda on ta käinud nii paljudes etnodes, kui võimalik - kas siis osaleja, vabatahtliku, juhendajana või korraldustiimis!
ETNOs tegeleb tema sotsiaalmeediaga ja jälgib, et üldine eluolu oleks sujuv ja hää!

Léon Allik (kuulaja, vaatleja, mängude ja sündmuste käivitaja)

Elukoht: Tallinn
Kandvaim elufilosoofia: Improvisatsioon
Põhiline instrument: Kitarr

Ma hoian silma peal, et kõigil oleks võimalus tunda ennast vabalt, loovalt ja rõõmsalt! Ethno laager on minu jaoks koht, kus:

  • ma saan rännata maailma kireval muusikamaastikul
  • ikka ja jälle taasavastada kui ilusad ja ägedad on inimesed
  • mängida, joosta, naerda
  • ja lebada päikse käes murul ning kuulata kuidas linnulaul kaugete pillihelidega ühte sulab

Margit Kuhi, etnolaagrite pealik

Margit Kuhi on lõpetanud Viljandi Kultuuriakadeemia pärimusmuusika eriala ning õpetanud ja loonud peale seda Raplamaal pärimusmuusikute uut põlvkonda. Eesti ETNO laagrit on ta juhtinud aastast 2009 ning algne aukartus on asendunud kindluse ja jätkuva põnevusega, kuna suur rõõm on noortest andekatest muusikutest, kes igal aastal kokku tulevad ning üksteist inspireerides ETNO-maailma loovad.

Margit teeb alati kõik selleks, et ETNO oleks kõige ägedam laager!

Kontakt
magit.kuhi@folk.ee
+372 5568 7474

ETNO ringreisid

Suvisest etnolaagrist valitakse välja parimad kohalikud pillimängijat ning üheskoos minnakse mööda eestimaad sügisel tuuritama.

Reisi jooksul viiakse hommikuti koolides läbi kontsert-õpitube ning õhtuti antakse kontserte kõikidele huvilistele. Ringreisi finaaliks on esinemine Pärimusmuusika Lõikuspeol, Viljandis.

Etnolaagri ajalugu

Kaks tollast rahvamuusika eriala tudengit, Krista Sildoja ja Tuulikki Bartosik, lähetati Viljandi pärimusmuusika festivali poolt 1997 aasta juuli alguses Rootsi Faluni ETNO laagrisse. Festivali soovil ja värske laagrikogemuse tuules toimuski samal aastal 20.–24. juulini Viljandis esimene sellelaadne pärimusmuusika õppelaager Noorte Moosekantide Pillimängupäevad. Ühiselt esineti ka 1997. aasta Viljandi pärimusmuusika festivalil. Alates 2000. aastast nimetatakse laagrit nimega Eesti ETNO.

Vaata Jürgen Volmeri dokumentaalfilmi "Eesti ETNO armastab"

Aadress

Pärimusmuusika Ait
Tasuja pst 6, Viljandi, 71011

MTÜ EESTI PÄRIMUSMUUSIKA KESKUS 

Reg-nr: 80116582
KMKR: EE100623277
Ak SEB: EE691010220008039018

Üldinfo

Pärimusmuusika Ait
Avatud T-L 12.00-19.00 ja sündmuste ajal

Piletikassa, administratsioon
+372 434 2070 (T-L 12.00-19.00)

Eesti Pärimusmuusika Keskuse büroo
folk@folk.ee
+372 434 2050 (E–R 9.00–17.00)

Ruumide rent
+372 5552 2683 (E-R 09.00-17.30)

Aida kohvik

Pärimusmuusika Aida III korrus ja terrass

Avatud T-L 12.00-19.00

info@aidakohvik.ee
+372 434 2066
+372 507 1452

Kiirviited

Viljandi pärimusmuusika festival
Aida kohvik

Oleme osa Tartu 2024 külalislahkuse võrgustikust

Müügitingimused Privaatsustingimused

Kontrastsus

Käesoleval veebilehel on võimalik muuta sisu kontrastsust, et lugemist hõlbustada.

Sisu suurendamine

Sisu suurendamiseks soovitame kasutada veebilehitsejale sisseehitatud funktsionaalsust: hoidke all Ctrl klahvi (OS X operatsioonisüsteemis Cmd klahvi) ja vajutage samal ajal + või - klahvi.

Teine mugav võimalus on kasutada hiirt: hoidke all Ctrl klahvi ja samal ajal liigutades hiire kerimisrulli. Tagasi normaalsuurusesse saab, kui vajutada samaaegselt Ctrl ja 0 klahvile.
Kõik enamlevinud operatsioonisüsteemid sisaldavad seadeid ekraanil esitatava sisu suurendamiseks.

Windows 7’s leiad programmi nimega Magnifier, kui vajutad all vasakul “Start” menüü nupule, trükid Magnifier (piisab juba mõnest esimesest tähest) ja vajutad Enter. Avaneb väike aken, milles on kõik on suurendatult. Vaikimisi jälgib programm hiire kursori asukohta. Windows XP’s leiad Magnifier’i kui liigud Start > All Programs > Accessories > Accessibility > Magnifier.
Apple arvutitel tuleb suurendamise kasutamiseks navigeerida järgnevalt: Apple menüü > System Preferences > Accessibility (või Universal Access) > Zoom.

Laagrid

Eesti ETNO

Noorte ETNO

Talve ETNO

Hiiu kandle talvepäevad

Eesti ETNO

Eesti ETNO

Laagrid

Eesti ETNO

Noorte ETNO

Talve ETNO

Hiiu kandle talvepäevad