08.05.2024 Viljandi pärimusmuusika festival Taaskasutus folk

Viljandi pärimusmuusika festival kogub peoala kujundamiseks plastikust joogikõrsi

Ühekordsete plastnõudega keskkonna koormamise vähendamiseks palub Viljandi pärimusmuusika festival inimestel ja ettevõtetel saata plastikust kasutamata jäänud joogikõrred peoala dekoratsioonide loomiseks, andes neile prügilasse sattumise asemel pikkadeks aastateks väärika funktsiooni. Kõrsi saab tuua või pakiautomaadiga saata kuni juuni lõpuni.

Viljandi pärimusmuusika festivali kunstnik Triin Amur sai dekoratsioonide loomiseks plastikust joogikõrte rakendamise tõuke sellest, et vastavalt Euroopa ühekordse plasti direktiivi ülevõtmisega Eesti õigusesse on alates 1. jaanuarist 2024 avalikel üritustel lubatud kasutada toidu ja joogi serveerimiseks üksnes korduskasutatavaid anumaid ning söögiriistu. “Ma olen juba mõnda aega mõelnud, mis saab nendest kasutamata kõrtest, mis jäävad koduse rohepöörde tõttu või ka kohvikutes ja restoranides seisma, sest paljud on läinud juba korduskasutavatele üle. Kahju oleks, kui need lihtsalt prügikasti rändaks,” märkis Amur.

Kord, puhtus ja raiskamise vähendamine on olnud Viljandi pärimusmuusika festivali korraldajate jaoks väga tähtsad väärtused sündmuse sünnist peale. “Festivali publik on sellist suhtumist toetanud ning oma hooliva käitumisega eeskuju andnud kogu Eesti ühiskonnale. Mul on siiralt suur rõõm selle üle, et ka meie festivali kunstilise kujunduse meeskond, eesotsas Triinuga, leiab üha uusi ja uusi võimalusi, kuidas esinemispaiku ja lavasid dekoreerides kasutada ära materjale, mis muidu võiks koormata Eesti jäätmesüsteemi ning prügilaid. Nii rõõmustavad näiteks tänavu kogutavad joogikõrred lavakaunistuste osadena edaspidi festivali külastajate pilku aga veel aastaid. Säästlik mõtlemine on heaperemehelik majandamine ning omane eesti talupojakultuurile iidsetest aegadest saati,” meenutas festivali pealik Ando Kiviberg.

Nii Viljandi pärimusmuusika festivali korraldajad kui külastajad on ümbritsevast, endast ja kaaslastest hoolivad ning lisaks jätkusuutlikule disainile korduskasutatakse festivalil kõiki esemeid, mida on vähegi võimalik uuesti tarvitada — alates siltidest ja viitadest kuni mööblini. Festivali lava- ja ala dekoratsioonide valmistamisel arvestatakse väärtustava taaskasutuse ja nulljäägilise disainipraktika põhimõtetega ning rakendatakse pea ainult jääkmaterjale, millest suurem osa on tulnud ettevõtetelt, kes soovivad oma tootmisjääkidele keskkonnasõbralikumat lahendust leida.

Sarnaselt eelmistele aastatele tarvitatakse festivalil ainult korduskasutatavaid nõusid ja külastajad on festivalialale väga oodatud ka oma söögiriistadega, mida saab pesta nõudeloputuspunktis. Traditsiooniliselt on avatud joogiveepunktid, kus oma pudelid või topsid tasuta puhta kraaniveega täita. Ka tekkivaid jäätmeid kogutakse festivalil liigiti ning abiks on vabatahtlikud rohesaadikud.

Puhtad, kasutamata plastkõrred saab tuua kuni juuni lõpuni Viljandi Pärimusmuusika Aida majajuhi kätte, teisipäevast laupäevani kella 12-st 19-ni, või saata pakiautomaadiga Viljandi bussijaama, Centrumi või UKU keskuse pakiautomaati, lisades saaja telefoninumbri +372 5883 0486.

XXXI Viljandi pärimusmuusika festival toimub 25.–28. juulini 2024 ning tänavusuvise festivali teema on “Mustrid ja jäljed”.

NB! DPD on loonud joogikõrte saatjatele sooduskoodi, millega saab Eesti siseselt paki soodsamalt teele panna. Kood kehtib kuni 30. juunini ja annab pakisaatmisele soodustust 10%. Koodi kasutamiseks tuleb pakk eelvormistada DPD iseteeninduses www.telli.dpd.ee ja tellimuse viimases etapis, enne tasuma asumist, kirjutada sooduskoodi lahtrisse suurte tähtedega FOLK2024. Sooduskood kehtib pakiautomaadist pakiautomaati saatmisel. DPD teenust kasutades saatke palun pakk Viljandi bussijaama pakiautomaati.

Loe lisaks

Aadress

Pärimusmuusika Ait
Tasuja pst 6, Viljandi, 71011

MTÜ EESTI PÄRIMUSMUUSIKA KESKUS 

Reg-nr: 80116582
KMKR: EE100623277
Ak SEB: EE691010220008039018

Üldinfo

Pärimusmuusika Ait
Avatud T-L 12.00-19.00 ja sündmuste ajal

Piletikassa, administratsioon
+372 434 2070 (T-L 12.00-19.00)

Eesti Pärimusmuusika Keskuse büroo
folk@folk.ee
+372 434 2050 (E–R 9.00–17.30)

Ruumide rent
+372 5552 2683 (E-R 09.00-17.30)

Aida kohvik

Pärimusmuusika Aida III korrus ja terrass

Avatud T-L 12.00-19.00

info@aidakohvik.ee
+372 434 2066
+372 507 1452

Kiirviited

Viljandi pärimusmuusika festival
Aida kohvik

Oleme osa Tartu 2024 külalislahkuse võrgustikust

Müügitingimused Privaatsustingimused

Kontrastsus

Käesoleval veebilehel on võimalik muuta sisu kontrastsust, et lugemist hõlbustada.

Sisu suurendamine

Sisu suurendamiseks soovitame kasutada veebilehitsejale sisseehitatud funktsionaalsust: hoidke all Ctrl klahvi (OS X operatsioonisüsteemis Cmd klahvi) ja vajutage samal ajal + või - klahvi.

Teine mugav võimalus on kasutada hiirt: hoidke all Ctrl klahvi ja samal ajal liigutades hiire kerimisrulli. Tagasi normaalsuurusesse saab, kui vajutada samaaegselt Ctrl ja 0 klahvile.
Kõik enamlevinud operatsioonisüsteemid sisaldavad seadeid ekraanil esitatava sisu suurendamiseks.

Windows 7’s leiad programmi nimega Magnifier, kui vajutad all vasakul “Start” menüü nupule, trükid Magnifier (piisab juba mõnest esimesest tähest) ja vajutad Enter. Avaneb väike aken, milles on kõik on suurendatult. Vaikimisi jälgib programm hiire kursori asukohta. Windows XP’s leiad Magnifier’i kui liigud Start > All Programs > Accessories > Accessibility > Magnifier.
Apple arvutitel tuleb suurendamise kasutamiseks navigeerida järgnevalt: Apple menüü > System Preferences > Accessibility (või Universal Access) > Zoom.

${i18n('all_tags')}

2024

Ait

Alika

Andre Maaker

Anna-Liisa Sääsk

Arhiiv

August Pulst

August Pulsti stipendium

Cätlin Mängi

curly strings

Deniel Perer

Digitaalsed õppematerjalid

Eesti ETNO

Eesti Kandleliit

Eesti Pärimusmuusika Keskus

Eesti Rahvakultuuri Keskus

EHALE

emakeelepäev

ETHNO

Ethno Estonia

ETNO

ETNOKULP

etnolaager

florence adooni

folk

folkrokk

Franziska Fleischanderl

gabba

GANGAR

haridus

Heino Tartes

ideevoor

Jazzpesulad

Kadri Suits

Kandlefestival

Kertu-Liis Õnnis

Konkurss

koolikontsert

Külapillimehi otsides

Laste ETNO

Lauluring

Lauri Õunapuu

Leedu

Lõikuspidu

LÕÕM

Lõõtspill

Mustrid ja jäljed

Noodikogu

Noor Pärimusbänd

noored

Norra

PÄMM

Pärimuslabor

pärimuslik mäng

Pärimusmuusika

Pärimusmuusika Ait

Pärimusmuusika Lõikuspidu

Peeter Volkonski

põhikool

puuluup

Rahvapill

Regilaulu podcast

Roheline lava

Saulius Petreikis

Stipendium

Sünnipäev

Taaskasutus

Talve ETNO

Tantsumaja

Teabekogu

tradattack

Triuka

tunnuskujundus

Üleriigiline võistumängimine

Uudis

Vabatahtlikud

Väikekandlefestival

Viljandi folk

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi pärimusmuusika festival

Võistumängimine

WINTER ETHNO

zetod

Eesti Pärimusmuusika Keskus

Sündmused

Teeme

Külasta

Õpi

Korralda

Uudised

Pood

Meist

Otsi

Õnnestus

Uudiskiri

Õnnestus

Eesti Pärimusmuusika Keskus

Uudised

Uudised

Eesti Pärimusmuusika Keskus

Sündmused

Teeme

Külasta

Õpi

Korralda

Uudised

Pood

Meist

Otsi

Õnnestus

Uudiskiri

Õnnestus

Eesti Pärimusmuusika Keskus