02.03.2023 Uudis

Eesti Pärimusmuusika Keskus avaldas digitaalsed pärimusmuusika õppematerjalid

Üldhariduskoolide õpetajatele ja õpilastele loodud innovatiivsed audio- ja videofailid koos töölehtedega on tasuta kättesaadavad nii Opiq keskkonnas kui Eesti Pärimusmuusika Keskuse kodulehel.

Eesti Pärimusmuusika Keskuse õppevideod on loodud erinevas vanuses ja tasemel muusikaõppijatele ning harrastajatele. Opiq keskkonnast on leitavad rahvapille, rahvalaule ja pärimustantse tutvustavad ning illustreerivad õppevideod, digitaalsed töölehed ja refleksiooniülesanded. Õppevideod on jaotatud seitsmeks eraldi peatükiks, mis tutvustavad rahvapille, rahvalaule, pärimustantsu, koosmängu, rahvakalendri tähtpäevi, rahvajutte ja pärimusmuusikat ning pärimusmuusika koolikontserte.

„Õppematerjalide väljatöötamisel oli meie soov sammu pidada tänase kiire tehnoloogilise arengu ja digiõppe võimalustega,“ ütleb Eesti Pärimusmuusika Keskuse juht Tarmo Noormaa. „Tulime pärimusmuusika õpetamise ja õppega nendesse kanalitesse, mida noored ja õpetajad kasutavad. Kõige lihtsamalt öeldes kaasajastab uute ja innovaatiliste e-õppematerjalide loomine pärimusmuusikaõppe sisu. Videod, mis on valminud Eesti väljapaistvaimate pärimusmuusikutega koostöös, annavad elavale eeskujule kõige lähedasema kogemuse,“ lisas Noormaa.

Eesti Pärimusmuusika Keskuse loodud õppekomplektis on 30 peatükki ja õpetaja ülesannetekogus 22 ülesannet. Lisaks Eesti Pärimusmuusika Keskusele on õppematerjali autorid Kaja Kaus ja Cätlin Mägi. Ülesanded on koostanud Meelika Hainsoo, Kaja Kaus, Kairi Leivo, Kadri Lepasson, Cätlin Mägi, Annika Mändmaa, Tarmo Noormaa, Janika Oras, Aime Reier, Juhan Suits, Arno Tamm, Juhan Uppin, Toomas Valk ja Lauri Õunapuu. Õpikeskkonna tutvustavad tekstid pärinevad Kaja Kausilt ja videomaterjali koostajatelt, toimetas Janika Oras.

Õppevideod on loodud Eesti Pärimusmuusika Keskuse eestvedamisel, koostöös TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiaga ning tänu Kultuuriministeeriumi toetusele. Väljaandes on kasutatud Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiivi ja Eesti Rahvusringhäälingu arhiivi materjale.

Videote valmimisele aitasid kaasa Meelika Hainsoo, Kaja Kaus, Cätlin Mägi ja Arno Tamm ning videod on salvestatud TÜ VKA videostuudios koostöös Zbanski Kino režissööri ja monteerija Taavi Arusega. Videote helirežissöör on Mark Markus.

Rahvapille tutvustavates videotes teevad kaasa tuntud pärimusmuusikud Cätlin Mägi, Villu Talsi, Merike Paberits, Juhan Suits, Toomas Valk, Juhan Uppin, Tarmo Noormaa, Aime Reier, Annika Mändmaa, Karoliina Kreintaal. Rahvalaulude tutvustamisel osalevad Meelika Hainsoo, Annika Mändmaa, Janika Oras, Meel Valk, Minni Oras, Hanna Miina Kivisäk, Lauri Õunapuu, Kulno Malva ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tudengid. Pärimustantsu juhendab Kadri Lepasson.

Koosmängule keskenduvas õppematerjalis on kaasatud ansamblid Lepaseree, Zene, Tintura, Tradimus, RandmarMihkelThomas ja Duo Mann & Juula, videote valmimisele aitas kaasa Arno Tamm. Rahvakalendri kombeid ja laule tutvustavad Meelika Hainsoo, Lauri Õunapuu, Kulno Malva ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tudengid. Rahvajutte koos pärimusmuusikaga esitavad Piret Päär ja Cätlin Mägi. Koolikontsertide peatükis viivad pärimusmuusikaga sinasõpruse juurde TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tudengid koos Juhan Suitsuga ning elektroonilist pärimusmuusikat tutvustab Cätlin Mägi.

Eesti Pärimusmuusika Keskuse õppevideod leiab: https://www.opiq.ee/Kit/Details/465 

Fotod digiõppematerjalide salvestamisest: Martin Kosseson / Eesti Pärimusmuusika Keskus

Loe lisaks

Aadress

Pärimusmuusika Ait
Tasuja pst 6, Viljandi, 71011

MTÜ EESTI PÄRIMUSMUUSIKA KESKUS 

Reg-nr: 80116582
KMKR: EE100623277
Ak SEB: EE691010220008039018

Üldinfo

Eesti Pärimusmuusika Keskuse büroo
folk@folk.ee
+372 434 2050 (E–R 9.00–17.30)

Piletikassa, administratsioon
+372 434 2070 (T-L 12.00-19.00)

Ruumide rent
+372 5552 2683 (E-R 09.00-17.30)

Pärimusmuusika Ait
Avatud T-L 12.00-19.00 ja sündmuste ajal

Aida kohvik

Pärimusmuusika Aida III korrus ja terrass
Avatud T-L 12.00-19.00

info@aidakohvik.ee
+372 434 2066
+372 507 1452

Kiirviited

Viljandi pärimusmuusika festival
Esindusgalerii
Aida kohvik


Oleme osa Tartu 2024 külalislahkuse võrgustikust

Müügitingimused Privaatsustingimused
Kasutame küpsiseid parema kasutajakogemuse ja isikupärastatud teenuse pakkumiseks.

Kontrastsus

Käesoleval veebilehel on võimalik muuta sisu kontrastsust, et lugemist hõlbustada.

Sisu suurendamine

Sisu suurendamiseks soovitame kasutada veebilehitsejale sisseehitatud funktsionaalsust: hoidke all Ctrl klahvi (OS X operatsioonisüsteemis Cmd klahvi) ja vajutage samal ajal + või - klahvi.

Teine mugav võimalus on kasutada hiirt: hoidke all Ctrl klahvi ja samal ajal liigutades hiire kerimisrulli. Tagasi normaalsuurusesse saab, kui vajutada samaaegselt Ctrl ja 0 klahvile.
Kõik enamlevinud operatsioonisüsteemid sisaldavad seadeid ekraanil esitatava sisu suurendamiseks.

Windows 7’s leiad programmi nimega Magnifier, kui vajutad all vasakul “Start” menüü nupule, trükid Magnifier (piisab juba mõnest esimesest tähest) ja vajutad Enter. Avaneb väike aken, milles on kõik on suurendatult. Vaikimisi jälgib programm hiire kursori asukohta. Windows XP’s leiad Magnifier’i kui liigud Start > All Programs > Accessories > Accessibility > Magnifier.
Apple arvutitel tuleb suurendamise kasutamiseks navigeerida järgnevalt: Apple menüü > System Preferences > Accessibility (või Universal Access) > Zoom.

${i18n('all_tags')}

2024

Ait

Alika

Andre Maaker

Anna-Liisa Sääsk

Cätlin Mängi

Deniel Perer

Eesti ETNO

Eesti Kandleliit

Eesti Pärimusmuusika Keskus

EHALE

ETHNO

Ethno Estonia

ETNO

ETNOKULP

etnolaager

folk

Franziska Fleischanderl

Heino Tartes

ideevoor

Jazzpesulad

Kandlefestival

koolikontsert

Laste ETNO

Lauluring

Lauri Õunapuu

Leedu

Lõikuspidu

Lõõtspill

Mustrid ja jäljed

Noor Pärimusbänd

Pärimuslabor

Pärimusmuusika

Pärimusmuusika Ait

Pärimusmuusika Lõikuspidu

Peeter Volkonski

Rahvapill

Regilaulu podcast

Saulius Petreikis

Tantsumaja

Triuka

tunnuskujundus

Uudis

Väikekandlefestival

Viljandi folk

Viljandi pärimusmuusika festival

WINTER ETHNO

Eesti Pärimusmuusika Keskus

Sündmused

Teeme

Külasta

Õpi

Korralda

Uudised

Pood

Meist

Otsi

Õnnestus

Uudiskiri

Õnnestus

viljandifolk.ee

Uudised

Uudised

Eesti Pärimusmuusika Keskus

Sündmused

Teeme

Külasta

Õpi

Korralda

Uudised

Pood

Meist

Otsi

Õnnestus

Uudiskiri

Õnnestus

viljandifolk.ee