Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Iiri torupillilegend avab kontsertidega Eesti Pärimusmuusika Keskuse üle-eestilised pesad

20. september 2016

Juba selle nädala lõpus saabub Eestisse iiri pärimusmuusika suur legend, torupillimängija Paddy Keenan, kes annab kontserdid Eesti Pärimusmuusika Keskuse pesades üle Eesti: Tallinnas, Raplas ja Viljandis.

Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia lektor, torupillimängija ning pärimusmuusika õppesuuna juht Merike Paberits tunnistas, et ootab Keenaniga kohtumist väga. „50-aastase pillimängukogemusega Keenani, torupillimängijate Jimi Hendrixi kontserti lihtsalt peab nägema,“ rääkis Paberits.

Iiri pärimusmuusika legend on pärit pika pillimängutraditsiooniga perest: mees võttis iiri torupilli esmakordselt kätte kümne aasta vanuselt ning juba 14-aastasena astus lavale Dublini tuntud kontsertmajas. Noormehe ikka jõudes moodustati sõpruskonnaga The Bothy Band, kes oma enneolematu energia ning sisemise põlemisega muutus 1970. aastate Iirimaa olulisimaks traditsioonilise muusika ansambliks.

Lisaks on Paddy Keenan pidanud edukat soolokarjääri, mis on viinud teda kokku mitmete tuntud muusikutega. Noorena omistati tema pillimängustiilile mitmeid tiitleid: teda nimetati nii iiri torupilli Hendrixiks, Coltrane’iks kui ka Paganiniks. Praeguseks väärika vanameistri staatusesse jõudnud Paddy mängustiili jäljendades on üles kasvanud mitu põlvkonda uusi muusikuid ning tema küpset musikaalsust hinnatakse üle maailma.

Paddy Keenan astub lavale reede, 23. septembri õhtul Tallinnas jazzklubis Philly Joe’s, 24. septembril Rapla Loomeruumis ning Viljandi Pärimusmuusika Aidas.

paddy keenan

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised