Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Aidas avati näitus "Lendutõus X"

22. juuni 2016

Sel kevadel lõpetas Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia rahvusliku tekstiili eriala kümnes lend – kaheksa tudengit, kelle lõputöödest on valminud käesolev näitus, mida kõigil huvilistel 22. juunini pärimusmuusika aidas näha on võimalik.

Rahvusliku tekstiili lõputööd koosnevad tavaliselt kahest osast: kirjalikust etnograafilisel ainesel põhinevast uurimusest ja käsitööna valmivast praktilisest osast, mis võib olla rahvakunstist inspireeritud autorilooming, tooteseeria või käelisele oskusele väljakutset esitav rekonstruktsioon mõnele Eesti muuseumile. Loovpraktilised lõputööd toetuvad tihtipeale Eesti Rahva Muuseumi hiiglaslikule esemekogule ja arhiividele, kuid ka väikemuuseumide materjalid aitavad meie töid oluliselt rikastada.

Näeme Eesti rahvakunsti kui elavat, arenevat ja ühiskonna muutustega kohanevat kultuuriosa ning soovime selle avaraid kasutamisvõimalusi tutvustada laiemale publikule. Kohalikku etnograafilist ainest ning naturaalseid ja kvaliteetseid materjale kasutades väärtustame visuaalset ja käelist kultuuripärandit ning ümbruskonnast hoolivat mõtteviisi.

2016. aastal rändab lõputööde näitus "Lendutõus X" kolme Eesti linna:

13.06. - 22.07.2016 Pärimusmuusika ait, Viljandi
03.10. - 15.10.2016 Eesti Arhitektuuri- ja Disainigalerii, Tallinn
01.11. - 31.12.2016 Tartu Ülikooli Ajaloomuuseum, Tartu.

TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakonda kuuluv rahvusliku tekstiili eriala on tänaseks tegutsenud 22 aastat. Erialal õpib juuni 2016 seisuga ligi 50 üliõpilast. Uusi üliõpilasi võtame vastu igal paarisaastal. Lisaks päevaõppele on meil kaugõppevorm ehk avatud ülikool, mille õpiaeg ja maht on samad – neli aastat ja 240 euroopa ainepunkti.

lendutous

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised