Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Ansambel Lepaseree esitleb märtsis uut plaati "Väräjän"

11. veebruar 2016

Ansambel Lepaseree esitleb märtsi alguses oma esikpaati „Väräjän“. Kauamängiva pealkiri "Väräjän" tähendab lõunaeesti keeles “väraval”. Just nagu värav loob võimaluse liikumaks selle ja tolle ilma vahel, nii avab Lepaseree muusika väravad minevikust praegusesse aega ja olemisse.

Lepaseree on pärimusmuusika ansambel, mis ühendab endas kolme põneva taustaga eesti muusikut: Meelika Hainsood, Kulno Malvat ja Paul Danieli. Meelika vahendab ilu ja tarkust, mida kannab endas traditsioonilise laulu maailm, Kulno otsib ja avardab helimaastikke akordionil ning Paul lisab meisterlikke ja üllatusi täis lahendusi erinevatel kitarridel. Kõik see kokku loobki Lepaseree, mis seikleb mööda päritud muusikamustreid ja veel avastamata helimaastikke.

Lepaseree muusika keskmes on traditsiooniline laul, selle iseäralik esituslaad ja paeluvalt salapärane tähenduste maailm. Kauamängiva pealkiri "Väräjän" tähendab lõunaeesti keeles “väraval”. Just nagu värav loob võimaluse liikumaks selle ja tolle ilma vahel, nii avab Lepaseree muusika väravad minevikust praegusesse aega ja olemisse. Minimalistlikes seadetes on vanadele lugulauludele jäetud kandev ruum, mis annab neile võimaluse joonistada ühe pildi teise järel. Plaadile saanud rahvalaulud ja laulumängud räägivad inimlikest ja igavikulistest teemadest: loodusest, lootusest, lootusetusest, ilust, kurbusest ja armastusest.

Meelika Hainsoo – laul, hiiu kannel

Kulno Malva – akordion, okariina, sansula, live-looper

Paul Daniel – akustiline kitarr, elektrikitarr

Esitluskontserdid toimuvad Viljandis, Tallinnas, Raplas, Tartus ja Võrus.

lepasereepoori

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Loobu Luba küpsised