Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Aidas on avatud näitus uurali rahvaste looduslikest pühapaikadest

3. veebruar 2016

Alates 3. veebruarist saab Viljandi pärimusmuusika aida fuajees näha näitust uurali rahvaste looduslikest pühapaikadest. Näitus tutvustab uurali rahvaste looduslikke pühapaiku ja nendega seotud kombetalitusi. Välja on pandud ülesvõtted soomlaste, saamide, vepslaste, karjalaste, isurite, liivlaste, komide, udmurtide, maride, ersade, merjalaste, hantide, metsaneenetsite, setode ja eestlaste pühapaikadest.

Eestlased ja meie lähemad ning kaugemad hõimlased näevad looduses liitlast. Oleme pühapaikades loodust kaitsnud mäletamata aegadest peale. Pühad paigad omakorda on aidanud edasi kesta meie keelel, kultuuril ja inimestel.

Uurali rahvaste loodusmaastikud ulatuvad Saamimaa tundratest Ungari pustadeni ning Siberi põlistaigast Läänemere noorte laidudeni. Samavõrra mitmekesine on meie pühapaikade asukoht ja vorm. Pühad ja puutumatud järved, jõed, lätted, mäed, puud, koopad ja kivid on omased meile kõigile. Sarnased on ka siin järgitavad tavad, kombetalitused ja kohati isegi palved ja loitsud. Uurali rahvad on hõimlased keele poolest, kuid veelgi enam oma usundi ja looduslike pühapaikade poolest.

Näitusel välja pandud ülesvõtted on valitud Maavalla hiite kuvavõistlusele saadetud tööde hulgast. Näituse panid kokku Tartu Ülikooli looduslike pühapaikade keskus ning Hiite Maja SA, tekstid koostas Ahto Kaasik. Teostas MTÜ Fenno-Ugria Asutus.

Hiite kuvavõistlusele saadetud töödega saab tutvuda siin!

Näitus on Viljandi pärimusmuusika aida fuajees avatud 3.02.-31.03.2016.

uural1

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised