Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

XXIV Viljandi pärimusmuusika festivali tunnuskujundus valitud

26. jaanuar 2016

Kujunduskonkursi lähteülesandeks oli võimalikult tabavalt ja kujunduslikult sobivalt visualiseerida järgmise festivali teema „Naiste hääl"

Kodulehel ja Facebookis välja kuulutatud konkursile laekus tänavu 39 tööd 21 kujundajalt. Võidutöö lõpliku valiku tegemisel läksid Eesti Pärimusmuusika Keskuse töötajatest komisjoni liikmete arvamused esialgu lahku ja kahel osavõtjal paluti enne võitja väljakuulutamist kavandeid täiustada. Pärast viimistletud tööde ülevaatmist langetati otsus, et tänavuse festivali tunnuskujunduse loob Eili Lepik. Ära märgitud ja 300 eurose preemia sai Kristi ja Ats Jenki kahepeale tehtud võistlustöö.

Eili Lepik on Tallinna Ülikooli kunstiõpetuse eriala lõpetanud vabakutseline illustraator ja graafiline disainer. Enda kohta ütleb ta, et on unistaja, kelle suurimaks inspiratsiooniallikaks on loodus ja maagia. Tänavuse festivali teema kujunduse lahendas ta enda sõnul samuti oma lemmikteemasid silmas pidades. „Valisin naiste häält sümboliseerima linnud, sest see teema seostus mulle koheselt linnu lauluga. Minu jaoks on naiste hääles sama palju erinevaid varjundeid kui lindudel sulestikus. Just seepärast on kujunduse keskmes kolm rahvariides linnukest, ümbritsemas suvine loodus, värvid ja soojus", kommenteeris Eili oma tööd ise.

Eesti Pärimusmuusika Keskuse juhataja ja Viljandi pärimusmuusika festivali programmijuhi Tarmo Noormaa sõnul seostub väljavalitud tunnuskujundus põnevalt selle aasta festivali teemaga. „Eili Lepiku plakati näol on tegemist erinevaid assotsiatsioone tekitava kunstiteosega, mis peegeldab kõige paremini seda, mida me teema kirjelduses "naiste hääle" all mõtlesime", sõnas Noormaa. „Väga lihtne on naiselikkust visuaalselt kujutades langeda klišeedesse ja kasutada levinud sümboleid, kuid meie teemavalik oli spetsiifilisem ja mitmetahulisem ja seda oli ka võidutöö", rõõmustas festivali programmijuht.

XXIV Viljandi pärimusmuusika festival leiab aset 28.-31. juulini 2016. Festivali passid on müügil alates 1. detsembrist ja piletimüügipealiku Laidi Sergejeva sõnul kulgeb müük heas graafikus. „Esimesed 900 odavamat ja Telia soodishinnaga passid on juba otsas, hetkel on müügil passid hinnaga 69 €. Samas on saadaval veel eriti hea hinnaga noortepassid, mis on mõeldud 13-26 aastastele õppivatele noortele", sõnas Sergejeva.

XXIV Viljandi pärimusmuusika festivali koduleht

folk2016 web

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Loobu Luba küpsised