Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Päevased kontserdid Viljandi pärimusmuusika aidas

27. november 2015

Järgmisel nädalal tulevad aita Zetod, Curly Strings, Silver Sepp ja Svjata Vatra

Järgmisel nädalal leiab Viljandi pärimusmuusika aidas aset enneolematu muusikaprojekt. Siiani on käinud Silver Sepp, Eeva Talsi, Jalmar Vabarna ja Ruslan Trochynskyi nii üksi kui duode ja triodena mööda Eestimaa koole ning tutvustanud pärimusmuusikat ja -pille väiksematele ja suurematele koolilastele. Kuid nüüd kutsume koolid-klassid ja linnarahva hoopis endale külla, sest need samad armastatud pärimusmuusikud astuvad siin päevasel ajal lavale koos oma tuntud koosseisudega.

Kontserdid toimuvad:

30.11. kell 13.00 SILVER SEPP
01.12. kell 11.00 ja 13.00 ZETOD
02.12. kell 11.00 ja 13.00 CURLY STRINGS
03.12. kell 13.00 SVJATA VATRA

Artistid:

Silver SeppSILVER SEPP / 30.11. kell 13.00

Silver on argisele kila-kolale leidnud uue helisemise ja mõtte fantaasiapillidena, luues neil laule ja viise. Kontserdil muutub jalgratas täieõiguslikuks rütmi- ja meloodiapilliks, kodutalu saunast leitud kausid trummikomplektiks ning elektroakustiline naelapill teeb tšellostki kaunimat häält.
Ühest küljest on ta end kitarril saatev trubaduur, teisest küljest uute heli- ja sõnamaastike poole purjetav fantasist.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit

Zetod1ZETOD / 01.12.15 kell 11.00 ja 13.00

Setomaa folkrokkpunt Zetod on Viljandi Kultuuriakadeemia rahvamuusika eriala vilistlase Kristjan Priksi juhendamisel 2003. aastal Värskas sündinud muusikanähtus. Lavaline šarm, väga hea pillikäsitsemisoskus ning maitsekad, nutikad ja vägised rahvalaulude-pillilugude „traadised" seaded tekitavad kuulajas põnevust ja äratundmist. Zetode energia on sütitav. Kontserdil ei jää istuma mitte ükski inimene, paigale mitte ükski kingapaar ja kinni mitte ükski suu.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit

curly1CURLY STRINGS / 02.12.15 kell 11.00 ja 13.00

Viimase aasta ajaga kõrge tähelennu teinud bänd koosneb andekatest ja mitmekülgsetest muusikutest, kelle ühine maitse on nende edu alus. Bändi loomingut naudivad nii folgiarmastajad kui popkultuuri austajad, nii noored kui vanad. Nende muusika - instrumentaallood ja laulud on ansambliliikmed loonud ise koostöös viljakate Eesti poeetide ja poetessidega. Nii on nende lood kaasahaaravad ja ühiskondlikul tasandil tabava lüürikaga. Curly Stringsi loomingus on piisavalt pärimust, piisavalt kantrit ja piisavalt siirast esitust.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit

svjata1SVJATA VATRA / 03.12.15 kell 13.00

Svjata Vatra on eesti ja ukraina muusikat koos mänginud pea 10 aastat 15-ne Euroopa riigi publikule. Temperamentne ukraina tromboon, millele pakuvad tuge põhjamaise kõlaga akordion, parmupill ja torupill tekitavad erilise emotsionaalse kontakti publiku ja muusikute vahel. Nii on Svjata Vatra soojalt vastu võetud eri maade publiku poolt, vaatamata sellele, et ukraina ja eesti keelt kuuldakse esmakordselt.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Loobu Luba küpsised