Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Viljandi pärimusmuusika festival esitleb PÖFFil omanimelist eriprogrammi

9. november 2015

Eesti suurim muusika- ja filmifestival alustasid tänavu sisulist koostööd kui Viljandi pärimusmuusika festival esitleb kolme omavalitud filmi PÖFFi eriprogrammis

„Oleme aastaid teinud PÖFFiga koostööd suvisel festivalil, linastades filme, mis on olnud seotud meie esinejatega. Nüüd tahame ka PÖFFi publikule pakkuda võimalust minna sügavamale ja avada erinevaid (muusika)kultuure läbi filmikunsti" sõnas Viljandi pärimusmuusika festivali programmijuht ja Eesti Pärimusmuusika Keskuse juhataja Tarmo Noormaa.

Väljavalitud filmideks on tänavu The Lost Soul (Kadunud hing), Vanuatu Womenʼs Water Music (Vanuatu naiste veemuusika) ja They Will Have To Kill Us First (Ainult üle meie laipade).

Tommi Kainulainen'i käe all valminud The Lost Soul räägib loo möödapääsmatust ja traagilisest saatusest ehk sellest mis saab siis kui Suistamo külla Karjalas ilmub ühel päeval kurat. Lühifilm, milles peamisi rolle täidavad muusik Anne-Mari Kivimäki ja tantsija Reetta Kaisa Iles ehk Soome kooslus Puhti, viib kohati lustlikule rännakule soome kultuurilistel ja mentaalsetel maastikel. 24. novembri seansil mängib Anne-Mari Kivimäki ise filmile elavas esituses muusikat peale.

veenaisedVanuatu Womenʼs Water Music on Tim Cole film Gaua ja Mere Lava väikesaarte naistest, kes musitseerivad vööst saadik vees, nii et peamiseks instrumendiks on vesi ise. See film on harukordne pilguheit vanasse kuid elavasse traditsiooni, mis annab võimaluse kogeda seda põlist traditsiooni ilma kommentaaride ja narratiivita. Suurbritannia ajakiri Songlines on kirjeldanud filmi kui perfektset, visuaalselt imelist ja kultuuriliselt äärmiselt tähtsat.

Kolmas film, Johanna Schwartz’i They Will Have To Kill Us First räägib Mali lähiajaloost, kui islami äärmuslased hõivasid riigi põhjaosa, kehtestades seal islamiseadustiku - sharia - kõige karmimad reeglid ning muuhulgas keelati Malil igasugune muusika. Konflikti ja selle mõju kohalikule kogukonnale jälgitakse inimlikust küljest läbi muusikute vaatenurga, kes peavad oma võitlust seistes kultuurilise pärandi ja identiteedi eest, kasutades muusikat relvana vägivalla vastu. 16. novembri seansile tuleb režissöör Johanna Schwartz filmi kommenteerima ja küsimustele vastama.

Viljandi pärimusmuusika festivali esitletud filmid linastuvad järgmiselt:

15.11.2015 kino Ekraan (Tartu) saal 1, 16.00 ja 16.15 The Lost Soul + Vanuatu Women’s Water Music
16.11.2015 Coca-Cola Plaza 4, kell 19.00 They Will Have to Kill Us First (külaline seansil režissöör Johanna Schwartz)
23.11.2015, Artis 2, kell 20.45 They Will Have to Kill Us First
24.11.2015 Coca-Cola Plaza 8, kell 17.15 ja 17.30 The Lost Soul + Vanuatu Women’s Water Music (The Lost Soul filmile mängib elavas esituses muusikat peale üks osatäitjatest Anne-Mari Kivimäki)

Rohkem infot filmide ja PÖFFi kohta

Viljandi pärimusmuusika festivali eriprogramm Facebookis

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Loobu Luba küpsised