Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Aida fuajees on üleval Kadri Uibo maalinäitus

6. november 2015

Näitust, mille keskmes on inimene ja hetk, saab vaadata kuni novembri lõpuni

Kohtumise hetkel näed inimest enda ees: vaatad talle otsa - ta on sulle sümpaatne, süda läheb lausa soojaks. Vastupidiselt võib juhtuda, et tunned tõuget minema joosta. Tavaliselt jäävad tunded pendeldama nende kahe pooluse vahele. Igal juhul ei hooma sa kõiki neid tahke, mis temas peituvad või puuduvad. Lisaks olevikule, mis koosneb välimusest, sõnadest, mida ütleme, reaktsioonidest ja impulssidest, toome kohtumisele kaasa kogemused, ootused ja ka meeleolu, mis siis küll muutuda võib. Olenevalt ruumist ümbritsevad meid inimesed, kellega kas sulandume või vastandume. Kõiki määravaid osakesi ei ole vajagi üles lugeda. Sul on meeletu hulk informatsiooni.

Teadvustasin siin põgusalt neid tundeid, sündmusi ja ootusi, mis kohtumise hetkel meie sees ja ümber erinevatest suundadest tiirlevad.

Joonistades või maalides koondan kogu tähelepanu inimesele minu ees, ei isoleeri teda ümbrusest. Ma ei ürita teda tahtlikult tõlgendada, illustreerida ja seletada teadlikult tema situatsiooni ja olemust.

Täiendavat infot annab töö teostus: otsin materjale taaskasutuse printsiibi järgi – paljutki leian, kasutan ülejääke. Kaalun, milliste materjalidega on võimalik selle konkreetse isiku portreeks vajalik maksimum saavutada.

Iga pilt keskendub ühele isikule ja üritab uurida balanssi vajaliku ja ülearuse informatsiooni vahel.

Näitus on aida fuajees üleval kuni novembri lõpuni.

Kairi Uibo
MA kunstipedagoogika, kunstiajalugu, kommunikatsiooniteadused
HGB (Academy of Visual Arts) Leipzig, tudeng (maal/graafika)

KairiUibo

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised