Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Ilmus kogumikalbum legendaarse lõõtsamehe Karl Kikase muusikaga

16. oktoober 2015

Karl Kikas on läbi aegade enim eesti lõõtspillitraditsiooni mõjutanud pillimees, kes oli tuntud nii oma kaasahaarava mängu kui karismaatilise isiksuse poolest

Tema muusikat väärtustati kõrgelt ning see oli mõõdupuu, millega tihti kõrvutati teisi lõõtspillimängijaid.

Tänu Eesti Raadiole ja selle toimetajale Aino Strutzkinile on Kikase mängu läbi aastate palju salvestatud. Kuigi need salvestised kõlasid kunagi pidevalt raadioeetris ja seitse lugu ilmusid isegi vinüülplaadil ("Rahvapillipalu", 1981), ei ole kogu raadiofonoteegis olevat materjali varem tervikuna avaldatud.

Viiest salvestuskorrast on säilinud pea 50 ülesvõtet, mis on ühtviisi nii suurepärane kuulamine kui loob hea ettekujutuse Kikase mängustiilist, repertuaarist ja talendist laiemalt. Kikase mäng salvestistel on filigraanne ja kaasahaarav, sellel on ajatu väärtus, mis suudab kõnetada kuulajaid tänagi.

Karl Kikas on olnud eeskujuks suurele osale hilisematest mängijatest, kümned Kikase lood on mängijalt mängijale levides saanud niiöelda lõõtsaklassikaks. Seda põnevam on kuulata, kuidas need palad kõlavad originaalesituses. Tuleb ka märkida, et vanameister valis salvestamiseks välja oma mitmesaja loolise repertuaari paremiku ning et põhjaliku muusikuna oli ta raadiosalvestuste ajal alati tippvormis.

Juhan Uppin: „Antud albumi näol on tegemist ei rohkem ega vähem kui eesti lõõtspillitraditsiooni kaalukaima muusikamaterjaliga".

Plaat on müügil pärimusmuusika aida plaadipoes

kikas

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised