Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Silver Sepp võitis pärimusmuusika olümpial hõbemedali!

4. september 2015

Usbekis, Samarkandis, toimunud kümnendal rahvusvahelisel pärimusmuusika konkurss-festivalil Sharq Taronalari esindas Eestit Silver Sepp

Regitani keskväljakul toimunud võistluskontserdil võitis grand prix rahvusvahelise muusikaekspertidest koosneva žürii otsusel Hiina ansambel "Jiangsu Women's Orchestra". Esimese preemia sai Jaapani ansambel Shamisen ning Silver Sepp jäi koos Poola ansambliga Chełm jagama teist kohta. Laureaadid valiti välja viiekümne kaheksa võistlusel osalenud ansambli seast ning parimaid premeeriti rahaliste autasudega.

Esinemistel kasutas Sepp isetehtud fantaasiapille, mängides regilaulule saateks ühekorraga nii võrguhargist ja naeltest valmistatud naelapilli kui ka trummikomplektina kasutatavat jalgratta esiratast. Silver Sepa iseleiutatud pillid lõid kohalikus meedias laineid ja tema esinemised avaldasid muljet paljudele muusikatööstuse konverentsile kohale sõitnud muusikaettevõtjatele. Žürii hinnangul näitas Sepp ennast mitmekülgse ja innovatiivse muusiku ning karismaatilise sooloartistina, kes suutis publiku koheselt laulma ja kaasa elama panna. Viis päeva kestnud võistluskontserdil astusid üles pärimusmuusikaansamblid viiekümne viiest riigist ning kõigilt kontinentidelt. Sooloartistest esines konkursil peale Sepa vaid Kõrgõstani laulja Birdzhan Bazildzhanov.

Iga kahe aasta tagant Usbekistanis korraldatava pärimusmuusikute konkurss-festivali avas Usbeki president Islam Karimov ja festivali patroneeriva UNESCO organisatsiooni toetusüksuste juhataja Eric Falt. Rahvasuus pärimusmuusika olümpiaks kutsutud Sharq Taronalari on üks suurimaid festivale Kesk-Aasias ning ainulaadne kogu maailmas.

Vaata siit lähemalt festivali kohta

silver

 

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised