Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Aida fuajees avati näitus „Keskaegsest rõivast hansakostüümini”

4. juuni 2015

Näitusel eksponeeritakse hansakostüümide valmistamise kursuse käigus valminud XIII sajandi rõivaste ja kostüümide fotosid

Viljandi rahvusvaheliste hansapäevade tulekut silmas pidades algatas Tartu ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakond koostöös Viljandi muuseumi ja Bonifatiuse Gildiga 2013. aastal hansakostüümide valmistamise kursuse, kuhu kogunes käsitööhuvilisi üle Eesti. Esmalt tutvuti XIII–XVI sajandi moeloo, olustiku ja kommetega. Seejärel said osalejad kavandada endale meelepärase riidekomplekti ja selle kevadeks valmis õmmelda. Kursuse lõpetanuid pildistati valminud riietuses Viljandi Lossivaremete taustal.

Kursusel olid koolitajaiks kogenud praktikud ja õppejõud. Katrin Koch-Maasing on hariduselt moekunstnik-disainer, kes alates 1999. aastast on uurinud ja valmistanud ajaloolist rõivastust. Lea Maling oli Katrin Koch-Maasingu õpilane, kes hiljem hakkas Viljandi muuseumis hansakostüümide õpitubasid korraldama. Tema valmistatud keskaegseid riideid on näidatud hansapäevade ajal nii Pärnus kui Viljandis. Monika Pill on omakorda Lea Malingu õpilane. Ta on kutseline õmbleja ja Viljandi käsitöömeistrite koja Bonifatiuse Gild üks loojaid. Seal asuvas Kehakatte Töökojas on viimastel aastatel valminud üle saja hansakostüümi ning korraldatud õpitube.

Koolitus sai teoks tänu Eesti kultuurkapitali ja Hasartmängumaksu nõukogu toetustele.

Näitus jääb avatuks kuni juuni lõpuni.

Lisateave: Lea Maling, tel 433 3663, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

hansakostüümideNäitus

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised