Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Naised köögis esitleb oma esimest plaati

5. mai 2015

Viljandi aguliköökides mõned aastad tagasi kokku saanud ansambel märgib nüüdseks oma kodukohtadeks Viljandi, Tartu ja Stockholmi. Seda suurem rõõm on sellest, et kõik neli naist saavad taas kokku ja annavad oma uue plaadi tuules kontserdid Paides, Tallinnas, Viljandis, Tartus ja Viimsis.

Hooandjate ja Kultuurkapitali toel välja antud plaat on poelettidel olnud küll alles napp kuu aega, ent juba on esimene tiraaž otsa lõppemas. Plaadi motoks on „muusika endast lugupidavale naisele ja suure südamega mehele."

Nelja naise ühisloomingust sündinud tekstid ja viisid on just sellised, mis võiksid sobida laulmiseks sõpruskondadele toredatel kokkusaamistel köökides, majades, tänavatel ja pidudel.

Kristiina Ehin räägib koos naistega laulude tegemisest järgmist: „Laulu tegemine on nagu saja muutuva tundmatuga võrrand. Aeg-ajalt tekib kindlaid numbreid juurde. Üks muutuja on ka aeg, mis muutub me ümber. Ja muutume ka meie ise selles ajas. Selleks et laulud sünniksid, on kulunud hulgaliselt õhtuid köögilaua taga. Tuleb ühiselt arutada lauluidee üle ning jõuda sõnades ja viisides puhta tundeni, mis paneks meid kõiki koos naerma või nutma, ega jätaks kedagi meist külmaks."

Sofia Joons lisab: „Oleme kõik tundnud huvi pärimusmuusika vastu. Kuigi me lähtume tänapäevast, on pärimusmuusika meile väga omane. Meid ühendab uuema rahvalaulu romansilik elutunnetus. Meid kõnetab uuema rahvalaulu keel ning meile on otsekui loomulik selles ka tänapäevaseid muresid ja rõõme välja öelda. Mina ütleks ka, et meie punti liidavad absurditaju, must huumor ja meeletu ausus."

Suvel saab loomingulist kooslust „Naised köögis" koosseisus Sofia Joons, Kristiina Ehin, Katrin Laidre ja Kairi Leivo, näha veel Seto folgil ja Viljandi pärimusmuusika festivalil.

Maikuu kontserdid uue plaadi tuules:

6. mai kl 19 Paide Wabalinnamaja
7.mai kl 19 Tallinn, Kloostri Ait
8. mai kl 19 Viljandi, pärimusmuusika ait
9. mai kl 22 Tartu, Vilde lokaal, festivalide Prima Vista ja Mailaul raames
15. mai kl 19 Viimsi, Rannarahva muuseum

NaisedKöögis tornis

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised