Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

XXIII Viljandi pärimusmuusika festival avalikustas järgmise festivali teema

19. november 2014

23.-26. juulini 2015 toimuva XXII Viljandi pärimusmuusika festivali teemaks sai VABADUS.

Ka seekordne festivali teema on inspireeritud hetkeolukorrast pärimusmuusikas ja maailmas toimuvast üldisemalt. Teatavasti on pärimusmuusikute hulgas on toimumas põlvkondade vahetus. Kui pärimusmuusika festival 22 aastat tagasi alustas, tuli ehe pärimusmuusika suuresti arhiivilintide abil taasluua. Aset leidis nn folk revival, ehk pärimusmuusikarevolutsioon ja paljud inimesed hakkasid esivanemate pärandi vastu rohkem huvi tundma ning pärimusmuslik muusika muutus noortele oluliseks eneseväljendusvormiks. Hetkel on toimumas uus revolutsioon, sest küpseks on saanud järgmine põlvkond muusikuid. Nad on oma oskused saanud juba varases nooruses ning seetõttu on pärimusmuusika nende jaoks nii loomulik eneseväljendusviis, et pärmuslike pillide ja stiilitunnetusega loodud omalooming on asjade loomulik käik ja loogiline areng.

Lisaks sellele aspektile tahetakse järgmise festivaliga teadvustada ka vabaduse erinevaid tahke ja näidata, mis peitub selle ilusa kuid mitmetähendusliku sõna taga. Korraldajad nendivad, et vabadus pole iseenesestmõistetav ja võib hetkega kaduda ning et vabadus vastutus eksisteerivad vaid koos. Seda kõike soovitaksegi inimestele meelde tuletada ja esitada küsimus, et kas maailmas, kus elame on vabadus üldse võimalik ja kuidas seda kasutada nii, et kõik sellest ühtemoodi rõõmu tunda saaksid?

 

Koos festivali teema teavitamisega kuulutab Eesti Pärimusmuusika Keskus välja ka stipendiumikonkursi, loomaks 2015. aasta Viljandi pärimusmuusika festivalile sobivat tunnuskujundust. Konkurss kestab 15. detsembrini ja selle tingimustega saab tutvuda SIIN.

Samuti algas demovoor eesti artistidele, kes soovivad kandideerida 2015. aasta pärimusmuusika festivalile esinema. Tingimused demovoorust osa võtta soovijatele on samuti leitavad SIIT.
 

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised