Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Etnokulp 2020

14. september 2020

Etnokulp 2020 publikuhääletus

Hääletada saab 14. septembrist 27. septembri südaööni.

Auhinnad antakse võitjatele kätte 2. oktoobril kl 19.00 pidulikul galal Viljandis Pärimusmuusika Lõikuspeol. Etnokulpide gala on kõigile TASUTA!

Ülekannet Etnokulpide galast näeb samal päeval kell 21:30 ETV2s.

EHE PÄRIMUSMUUSIKA

Ehe pärimusmuusika on peaaegu töötlemata kõige traditsioonilisem muusika. Seda kuuleb külapidudel, kui pillimees tantsu käima tõmbab, aga ka siis, kui mõnda regilaulu üheskoos lauldakse. See on see muusika, kust kõik saab alguse, meie emakeel, see päris-päris pärimusmuusika. Kõige ausamal, armsamal ja ehedamal moel!

*

AASTA UUSFOLK ARTIST

Uusfolk ehk pärimusmuusika sugemetega või pärimusmuusikast inspireeritud muusika. Mida hajusam on piir pärimus- ja popmuusika vahel, seda laiem ka aasta uusfolk artisti kategooria. Nii võibki olla siin eranditult autorilooming, mis siiski inspireeritud pärimusest, aga ka tänapäevases kastmes arhailine muusika.

*

AASTA DEBÜÜTALBUM

Debüüt ehk esmakordne avalik esinemine. Debüütplaat on koosluse täiesti esimene plaat, see avardab piire, kompab pärimusmuusika avaraid võimalusi ning laiendab kuulaja meeli. Aasta debüütplaat tekitab isu, inspireerib ja päris kindlasti ei jäta kedagi külmaks. Kui sa ei ole veel neid kuulanud, siis nüüd on viimane aeg!

*

AASTA LUGU

Aasta lugu ongi Sinu lemmiklugu. See pala on võitnud kuulaja südame, võtnud mõistuse ja pugenud südamesse. Sa ümised seda vabadel hetkedel ning ikka ja jälle avastad enda jalad tatsumas just aasta loo rütmis. Tead ju küll, millest räägime!

*

AASTA MUUSIK

Aasta muusik on ennast viimase aasta vältel pannud palju proovile, viinud oma oskused ja muusika uuele tasemele. Just see kategooria tunnustab isiklikku arengut ja tõstab üles isiksuse tähtsust tänapäeva pärimusmuusikas.

*

AASTA ARTIST

Aasta artist on selline ansambel või solist, kes terve aasta vältel on olnud aktiivne, hoidnud pärimusmuusikat pidevalt püünel, ajanud oma asja ja nii saavutanud uue taseme muusikas üldiselt ja pärimusmuusika valdkonnas kitsamalt. Kusjuures plaadi väljaandmine on ainult üks osa põhjusest, miks just see artist on möödunud aasta säravaim.

*

*

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised