Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Alustab regilaulu podcast

27. juuli 2020

Täna ilmub esimene hooaeg Eesti Pärimusmuusika Keskuse poolt ellu kutsutud projektist "Regilaulu podcast”. Podcasti, ehk taskuhäälinguga soovitakse pakkuda kuulajatele ning lauljatele ehedas esituses Eesti iidseid regilaule, juhtida tähelepanu nende laulude kütkestavale poeesiale ja laulukõlale ning muuta regivärsid lihtsamini kättesaadavaks kasutades tänapäeva tehnilisi võimalusi. 

"Regilaulu Podcastid" alustab kümne regilaulu ja lauljaga Eesti eri paigust ning ajastutest. Eesti Pärimusmuusika Keskuse juhi Tarmo Noormaa sõnul on regilaul eesti kultuuri tüvitekst. „Regilaulu on kätketud meie rahva tuhandete aastate vältel korjunud ellujäämisstrateegia ja maailma mõistes eriline kunstiline omapära. Seepärast väärib igal juhul regilaul laiemat kasutamist,” räägib Noormaa. 

Kõik 10 saadet on üles ehitatud selliselt, et esimeses pooles kõlab laul ning teises osas mõtestab kirjanik Indrek Koff kuuldud regilaulu lahti, aidates seeläbi suhestuda tänapäeval ehk vanapärasena tunduva laulutekstiga. „Ajapikku on nii keel kui väljenduslaad muutunud ja laulude iva vajab pisut lahti seletamist. Siin avaldubki Indrek Koffi roll,” ütleb Tarmo Noormaa. 

Regilaulu podcasti sünni juures on nõuga abiks olnud taskuhäälingute kunstilise juhina üks eestlauljatest, Lauri Õunapuu, ning Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiivi teadur ja ERA helikogude haldaja Janika Oras, kes aitas korrigeerida laulutekste ja leida arhiiviviited algallikatele.

“Regilaulu podcast” on huvilistele kuulamiseks Spotifys, Soundcloudis ning ITunes-is. Samuti viljandifolk.ee lehel:
https://www.viljandifolk.ee/regilaulu-podcast
https://soundcloud.com/regilaulupodcast

Regilaule taskuhäälingu osalejatelt saab elavas esituses kuulda juba 8. augustil Viljandis toimuval Veljo Tormise 90. sünniaastapäevale pühendatud kontserdil, kus muuhulgas tuleb Metsatöllu ning Eesti Rahvusmeeskoori esituses ettekandmisele Tormise suurteos “Raua needmine” ning eelmainitute kõrval esineb ka Tormis Quartet. 

Lisainfo:
Annika Vihmann
Kommunikatsioonijuht
Eesti Pärimusmuusika Keskus
+372 5564 2104

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised