Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Tule osale Noorte pärimusbändide konkursil!

31. jaanuar 2020

Ootame osalema noorte pärimusmuusikute ansambleid, kes soovivad võimalust teha koostööd muusikust mentoriga, saada uusi teadmisi-kogemusi muusikamaailmast ja tutvustada oma loomingut publikule vägeval kontserdil. Konkursi eesmärgiks ei ole ainult parimate ansamblite valimine, vaid pakkuda uutele ja tegutsevatele bändidele võimalust omavahel kohtuda, üksteiselt inspiratsiooni ammutada ning saada lavakogemus väga heal tasemel heli- ja valgustehnikaga.

Osalema on oodatud laste- ja noorteansamblid, mille liikmed on kuni 26-aastased ning mille repertuaaris enamasti eesti pärimusmuusika pillilood ja laulud ning nende töötlused. Sekka võivad kõlada ka mõned välismaised või omaloomingulised pärimuspalad.

Konkursi eelvoorus osalemiseks saada järgnev info ja demod aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. :

-liikmete nimi, vanus ning mängitavad pillid
-2 pärimusmuusika loo salvestus ansambli repertuaarist (lugude kvaliteet pole oluline)

REGISTREERUMINE KESTAB 1. MÄRTSINI

Kõigi eelvoorus osalenud bändide seast valib Eesti Pärimusmuusika Keskuse programminõukogu välja finalistid, kes hakkavad suurepärase muusikust mentori juhendamisel konkursiks valmistuma. Mentoriteks on Maarja Nuut, Jaan-Eerik Aardam, Arno Tamm ja Merike Paberits. Mentoriga saadake 3 korda kokku enne lõppkontserti, kus tuleb esitada vähemalt 1 lugu, mis on valminud koostöös mentoriga.
Lõppkontserdil, mis toimub 30. aprillil, peab iga ansambel esitama lühikese kava kestusega 20 minutit, mida hindab nii kohale tulnud publik kui ka professionaalne žürii. Hindamine toimub kahes erinevas vanuserühmas: lapsed (kuni 15 eluaastat) ja noored (16-26 eluaastat). Päeva lõpetab autasustamine ning võitjate ülesastumine.

Konkursil pannakse Eesti Pärimusmuusika Keskuse ja Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia poolt välja mitmeid eriauhindu.

Autasudeks on:
-EPMK eripreemia: esinemine 2020. aasta Viljandi pärimusmuusika festivali põhiprogrammis ning Rohelisel laval
-TÜ VKA eripreemia: salvestussessioon TÜ VKA stuudios
-Publikupreemia: esinemine Viljandi Pärimusmuusika Aida 2020/2021 hooaja programmis

Tulge ja kinkige oma bändile vägev kogemus, võimalus end proovile panna ja kohtuda teiste bändidega!

Lisainfo ja kontakt:
Margit Kuhi
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
+372 556 87474

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised