Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Eesti Pärimusmuusika Keskuse kokkuvõte maailmamuusikamessi WOMEX külastusest

7. november 2014

22.-26. oktoobrini toimunud maailmamuusikamessi külastas tänavu läbi aegade suurim eestlaste delegatsioon.

Lisaks keskuse meeskonnale, kes hoolitses messil püsti pandud eesti pärimusmusmuusikat ja artiste tutvustava messiboksi eest, olid kohal ka muusikud ise, et luua otsekontakte arvukate muusikapromootorite ja kontserdikorraldajatega.

Kuna esmakordselt oli Womexi muusikafestivali põhiprogrammis esinemas eesti artist – viiuldaja Maarja Nuut – oli huvi eesti muusika ja artistide vastu tavapärasest suurem. Eesti Pärimusmuusika Keskuse boksis toimusid iga päev väiksed improviseeritud showcased, kus kohalesõitnud muusikutel oli võimalus oma oskusi näidata. „Saime just tänu Eesti boksis tehtud etteastetele mitme festivaliga väga head kontaktid ja mitmega neist käivad hetkel läbirääkimised. Kõige suurem ja oluliseim neist oli kutse Folk Alliance konverents/showcase'le Kansas Citys, Ameerika Ühendriikides", rääkis Sandra Sillamaa oma ansambli Trad.Attack! kordaminekutest.

Ka Duo Malva/Kirsipu esindaja Kulno Malva hindas oma osalemist Womexil väga kordaläinuks ja vajalikuks. „Kuna Womexil on kohal kogu maailmamuusika turustamise ja loomisega tegelejate koorekiht, siis on taolistel üritustel osalemine nii Eesti Pärimusmuusika Keskusel kui muusikutel ülioluline", rääkis ta. Oma bändiga loodud kontaktide hulka võis Malva hinnangul kokku lugeda kümnetes.

Eesti delegatsiooni tipphetkeks kujunes Maarja Nuudi esinemine Womexi päevases põhiprogrammis. Vaatamata suhteliselt varajasele kellaajale oli Maarja kontserti vaatamas täismaja publikut, kes kontserdi soojalt vastu võttis. Ka Maarja etteastele järgnes mitmeid kontserdi- ja tuuripakkumisi, koostööpakkumisi agentidelt, teistelt artistidelt ning suur huvi välismeedia poolt. „Kokkuvõtlikumalt saab tulemusi hinnata tuleva aasta esimeses pooles, sest lähema 3 kuu jooksu on see aeg kui kinnitatakse enamus järgmisel hooajal toimuvate festivalide programme", kommenteeris talle osaks saanud tähelepanu Maarja Nuut ise. Sarnaselt teistele muusikutele on ka Maarja arvates osalemine Womexil piiritagusest tähelepanust huvitatule muusikutele kohustuslik. „Just seal saab parima ülevaate maailmamuusikatööstuses tegutsevatest inimestest ning sealsetest arengusuundadest", sõnas ta.

Nii muusikute kui muusikaasjatundjate arvates oli hästi õnnestunud ka Eesti boks, mis paistis teiste seas silma oma läbimõeldud kontseptsiooni ja looduslähedusega.

Lisaks Maarja Nuudile võtsid tänavusest messist osa sellised eesti artistid nagu Aparaat, Curly Strings, Duo Malva & Kirsipu, Mari Kalkun, Torupilli Jussi Trio, Paabel, Svjata Vatra, Ro:Toro, Trad.Attack ja Zetod.

Projekt sai teoks MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskuse, Kultuuriministeeriumi, Eesti Kultuurkapitali, Eesti Muusika Arenduskeskuse, MTÜ Eesti Muusika Eksport koostöös.

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised