Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Eesti Pärimusmuusika Keskuse delegatsioon läheb WOMEXile eesti muusikat tutvustama

16. oktoober 2014

Tänavusel maailmamuusikamessil WOMEX esindab Eestit MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskus, kelle üheks missiooniks on tutvustada ja levitada eesti pärimusmuusikat.

Keskuse töötajatest koosnev töögrupp koondas kokku rahvusvahelisest tähelepanust huvitatud artistid, kellele töötati välja spetsiaalne promopakett, mis koosneb veebikeskkonnast, kogumikplaadist ja muudest reklaammaterjalidest. Womexil viibitava nelja päeva jookul luuakse nende abil kontakte üle maailma kokku tulnud festivalikorraldajate ja promootoritega.

maarja3 webEesti jaoks erakordseks muudab seekordse Womexi asjaolu, et messi festivalprogrammis astub üles viiuldaja Maarja Nuut. Kunagi varem pole selle maailmamuusika suursündmuse põhiprogrammi kuulunud ükski Eesti artist. Omamoodi pärimusmuusikute rahvusvahelise kvaliteedimärgi sümboliks kujunenud kutset on taotlenud mitmed Eesti esinejad, aga seni tulemusteta.

Muusikafestivali programmis on 32 artisti, kelle hulgas on žanri absoluutsed tippnimed, nagu näiteks Ed Motta Brasiiliast, Ethiocolor Etioopiast, Orkestra Mendoza Ameerika Ühendriikidest jt. Meie regioonist on põhiprogrammis esindatud soomlaste Ilkka Heinonen Trio ja Viljandiski esinemas käinud Otava Yo Venemaalt. Aastaid väldanud töö tulemusena kuulub sellesse hoolega valitud seltskonda tänavu ka Maarja Nuut.

Lisaks Maarja Nuudile võtavad messist osa sellised eesti artistid nagu Aparaat, Curly Strings, Duo Malva & Kirsipu, Mari Kalkun, Torupilli Jussi Trio, Paabel, Svjata Vatra, Ro:Toro, Trad.Attack ja Zetod.

Projekt toimub MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskuse, Kultuuriministeeriumi, Eesti Kultuurkapitali, Eesti Muusika Arenduskeskuse, MTÜ Eesti Muusika Eksport koostöös.

Womex on rahvusvaheliselt tunnustatuim maailmamuusika asjatundjate kokkutulek, mis tähistab tänavu 20ndat juubelit. Ühendades omavahel muusika- ja filmifestivali, muusikute „turu", konverentsid ja valdkonna auhindade üleandmiste tseremooniad, on see sündmus kujunenud suurimaks omataoliseks maailmas. Mess toimub 22.-26. novembrini Hispaanias, Santiago de Compostelas.

Vaata lisaks Eesti artiste tutvustavat veebikeskkonda

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Loobu Luba küpsised