Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

16. septembril alustatakse pärimusmuusika aidas taas Omakultuuriakadeemia loengusarjaga

9. september 2014

Omakultuuriakadeemia uus hooaeg toob Viljandisse utopistid

Omakultuuriakadeemia 2014/2015 hooaeg pöörab mõtted ja tähelepanu utoopiatele. Hooaja jooksul kutsutakse esinema inimesi, kes püüavad viia ellu projekte, mida esmamulje või ka pikalt väljakujunenud eelarvamuse tõttu võiks pidada võimatuteks. Utoopiate esindajad on erinevatest valdkondadest, kuid neid kõiki ühendab veendumus oma ideaalides ning nende järgi toimetamine. Ja nagu selgub – teevad nad seda sageli ootamatult edukalt.

Utopist ei pea olema ilmtingimata "hull". Tema ideaal võib täiesti hästi sobida kokku ühiskonnas laiemalt valitsevate väärtustega. Küll aga ei pruugi olla levinud usk, et neid ideaale on võimalik ellu viia. Kuni me ehk ühel hetkel märkame, et utoopia on täiesti ootamatult tõepoolest toimiv.

Sel õppeaastal kureerib loengusarja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia sotsioloogia ja kultuuriantropoloogia lektor Marko Veisson. „Eks me kõik püüdle mingite ideaalide poole. Utoopia teema all kutsume esinema neid, kelle ideaalid on radikaalsemat laadi ning peavad teostumiseks ümber lükkama mingeid valitsevaid arusaamu. Esinejatega vesteldes püüame leida ebastandardseid lahendusi, kriitiliselt hinnata dogmasid ning neidsamu utoopilisi ideaale," lisas Veisson.

haavaOmakultuuriakadeemia esimesel kohtumisel on külas Tartu Anna Haava 7a hõivatud maja elanik, sotsioloogiatudeng Hans Hõrak. Nimetatud maja kuulub Jaan Tõnissoni pärijatele, mis seisis aastaid tühja ja lagunevana. 2011. aastast alates elab seal grupp noori, kes on seadnud ruumid elukõlbulikuks ning püüavad igapäevaelus järgida mitmeid anarhistlikke ideaale. Olla võimalikult vähe sõltuv kapitalistlikust majandussüsteemist, elada loodussäästlikult ja vähendada tarbimist kasutades võimalikult palju äravisatud asju ning süües ka äravisatud toitu. Kuidas selline elu reaalsuses välja näeb? Milliseid võitluseid peab pidama ning milliseid kompromisse tuleb teha? Kui jätkusuutlik selline elustiil on?

Loengutesse on osalema oodatud kõik huvilised. Linnakodanikel on võimalik loengutes käimise eest saada TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia täiendusõppe tunnistus. Selleks peab kohal käima vähemalt 75% loengutest (hooaja jooksul toimub 13 loengut ja 2 kollokviumi). Loengutes osalemine on tasuta.

Omakultuuriakadeemia toimub pärimusmuusika aida väikses saalis, esimene kohtumine on 16.septembril kell 18.00.

Järgmised loengud: 30.09, 14.10, 28.10, 11.11, 25.11, 9.12, 17.02, 3.03, 17.03, 31.03, 14.04, 28.04 ja 12.05.

Loengute toimumist toetavad Eesti Kultuurkapital ja Viljandi linn.

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised