Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Näitus "Märsiga teele..." Andres Rattasepa kasetohust märsid

4. juuni 2014

Näitus avatakse aida fuajees 5. juunil, kell 16.30

ANDRES RATTASEPP elab ja tegutseb Palupera külas Valgamaal.

Lõpetas Tallinna Pedagoogikaülikooli kunstiõpetuse ja joonestamise õpetaja erialal ning talle on omistatud baccalaureus artium kraad kunstiõpetuses. Tal on mitmekülgne kultuuri-, haridus- ja käsitööaalane töökogemus– töötanud teatris, animatsioonistuudios, projektipõhiselt korraldanud erinevaid kultuuri- ja kunstisündmusi, alates 2003. aastast töötab põhikooli töö- ja tehnoloogiaõpetuse õpetajana. 2010. aastast on juhendanud täiskasvanuid Tartu Rahvaülikoolis ning erinevatel sündmustel õpitubades. Käsitöövaldkondadeks on olnud keraamika, klaasitöö ja metallehistöö, kuid viimastel aastatel on Andres keskendunud rohkem puukujude saagimisele ning tohutööle.

2010. aasta jaanuaris asutas ta abikaasa Imbiga MTÜ Palupera Käsitöökoda. Käsitöökoja esimene suur ja nüüdseks edukalt lõpule jõudnud ettevõtmine on vana Palupera kaupluse piirkondlikuks käsitöökeskuseks projekteerimine. Keskuse rajamisele lisaks tegeleb ühing õpitubade korraldamise ja läbiviimisega, täidab käsitöötellimusi, osaleb kogukonna elus.

2011. aasta sügisel asus Andres õppima TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia Rahvusliku käsitööosakonna pärandtehnoloogia magistriõppesse,magistritöö teema on seotud Eesti tohutöö traditsiooni uurimise ja selle taaselustamise võimaluste otsimisega.

2013 aasta mais tunnustas Andrest Valgamaa Rahvakunsti ja Käsitöö Keskselts pärandihoidja hõbesõlega 2012 aasta väljapaistvama sündmuse korraldamise eest, milleks oli Pärandtehnoloogia sügiskool (http://pt-sygiskool.edicy.co/)

Andrese tegemistega saab lähemalt tutvuda aadressil: www.bambusmeister.ee ja koda.palupera.ee,

Käesolev näitus „Märsiga teele..." on seotud Andres Rattasepa magistritööga „Kasetohust punutud Eesti märsside tehnoloogilised eripärad, valmistamine ning tänapäevased rakendamisvõimalused", mille kaitsmine toimus selle aasta 5.juuil. Näitus annab põgusa ülevaate Eesti märsist ja selle tänapäevastest kasutamisvõimalustest. Näitusel on väljas märsse ning ende valmistamist tvustavad fotod ja tekstid, vanad märsid. Andrese valmistatud vanade märsside rekonstruktsioonid, soome- ja vene märsside näited ning Andres Rattasepa ja Eike Jodshe valmistatud traditsioonilistest märssidest inspireeritud tänapäevasemaid esemed.

m2rsin2itus

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised