Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Noorte pärimusbändide päeval võidutses Klassikaline DžässFolk

6. mai 2019

4. mail toimunud noorte pärimusbändide konkursi lõppvoorust väljus võitjana Heino Elleri nimelises Tartu muusikakoolis õppiv trio Klassikaline DžässFolk kooseisus Sofia-Liis Kose, Alex Verlin, Kert Krüsban.

Trio pälvis peapreemia, mis koosneb 500-eurosest Kultuurkapitali stipendiumist ja esinemisest 27. Viljandi pärimusmuusika festivalil.

Žürii, koosseisus Liina Saar, Cätlin Mägi, Tõnu Tubli ja Lee Taul, kiitis Grand Prix võitjate puhul väga head kokkumängu ja mõnusat rasvast kõla: "Nad lõid kolmekesi terve lava esimesest hetkest kõlama ja saalis tekkis suvise folgi meelelolu," kommenteeris otsust žürii liige Lee Taul.

Žürii esimees Tõnu Tubli kiitis üldist konkursi taset ja kõiki esinejaid: "Silma paistis. et bändid ei tee tööd mitte ainult laval, vaid põhitöö on ära tehtud enne lavale astumist. Välja on valitud parimad lood ja riided, koostatakse ja mõeldakse läbi ägedad ja terviklikud kavad, harjutatakse ja harjutatakse ning siis tullakse lavale pärimusmuusikat nautima."

Auhindu jagus kõigile finaalkontserdile pääsenuile. Kannale astuja eripreemia pälvis Tapalt pärit Mandoliinikapell. Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia eriauhinna võitis trio Volk. Kihnu ansambel Tuuleroos sai õiguse esineda ühes Eesti Pärimusmuusika Keskuse pesas, fotosessiooni võitis Duo Kasemahl. Lisaks sai õiguse Pärimusmuusika Aida programmis üles astuda Kaval Käsi ning aita kontserte nautima tulla bänd Alguses oli duur.

Noorte pärimusbändide päev toimus kolmandat korda. Võistlusele laekus sooviavaldusi 10 bändilt, kellest 7 pääses finaalkontserdile Pärimusmuusika Aita.

 

Konkursi võitja Klassikaline DžässFolk (foto autor Ako Lehemets)

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised