Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Pärimusmuusika Lõikuspidu 2023 toob Viljandis lavale aasta küpseimad viljad

6. september 2023

Kuu aja pärast, 6.–7. oktoobril saab Viljandi Pärimusmuusika Aidas näha ja kuulda aasta jooksul publikule oma tegevusega enim silma jäänud artiste. Tänavu 21. korda toimuv sügisene festival toob kokku säravad pärimusartistid, eriprojektid ja palju värsket muusikat.

6. oktoobri kavas on aasta oodatuim pärimusmuusika tunnustuspidu, auhinnagala Etnokulp 2023, mille nominentide rahvahääletus algab nädala pärast. Pärimusmuusika auhinda Etnokulp on Eesti Pärimusmuusika Keskus välja andnud 2009.-st aastast ning tänavu antakse auhinnad üle 14. korda.

Reede, 6. oktoobri programmi kuulub veel mitmeid kontserte, nende hulgas ainukordne eriprojekt "Laulu mu (regi)laulu", kus folgilikke versioone teineteise paladest esitavad viis pärimusmuusikut ja viis muu žanri esindajat.

Laupäeval, 7. oktoobril saab näha sel aastal Eesti ETNO ja Laste ETNO laagrites ning ringreisil karastunud muusikuid ja kuulda eri kultuuride pärimusmuusikat ning kogeda nende pulbitsevat mänguhasarti. Lisaks on laupäevases kavas mitmeid kontserte, kinoseanss ja ka üks eriprojekt, Duo Ruut³. Ruut kuubis tähistab Lõikuspeoks kokku pandud kava, kus Duo Ruuduga liituvad kitarrist, basskitarrist ning löökriistamängija - Jaan Jaago, Mati Tubli ja Tõnu Tubli - kellega koos antakse Duo Ruudu loomingule tantsulisem helimõõde.

Festivali Pärimusmuusika Lõikuspidu 2023 kava on leitav Eesti Pärimusmuusika Keskuse kodulehelt.

Eesti Pärimusmuusika Keskus korraldab lisaks Pärimusmuusika Lõikuspeole Viljandi pärimusmuusika festivali, ETNO laagreid, konkursse Vabariigi Pillimees, Noor Pärimusbänd, üleriigilisi võistumängimisi, harivaid koolikontserte, pärimusmuusika kursusi, laulu- ja mänguringe väikelastele, tantsumajasid täiskasvanutele, päevaseid kontsertkohtumisi, loeng-kontserte, koostab ja avaldab õppematerjale nii digitaalselt kui trükituna ning peab taskuhäälingut Regilaulu Podcast. Samuti korraldab sündmusi Viljandi Pärimusmuusika Aidas, kus asub ka teabekogu ning ruumid seminarideks.

Foto: Ako Lehemets. Curly Strings 2022. aasta Pärimusmuusika Lõikuspeol

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised