Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Selgusid konkursi Noor Pärimusbänd 2023 osalejad

18. jaanuar 2023

Noorte pärimusmuusikaansamblite konkursi mentorid Maarja Nuut, Mati Tubli, Jaan-Eerik Aardam ja Lee Taul valisid saadetud demode hulgast välja 4 koosseisu nooremast ja 4 vanemast vanuserühmast, kes jätkavad teekonda Noor Pärimusbänd 2023 tiitlile.

Nooremast vanuserühmast pääsesid edasi Sindi Muusikakoolist alguse saanud pärimusbänd Tsäuk, Heino Elleri nimelisest Muusikakoolist Nova Lyre, möödunud aastal noorima artistina Viljandi pärimusmuusika festivalil debüüdi teinud ansambel Triuka ning Laste ETNO Ringreisi jaoks kokku kutsutud koosseis Päriffect.

Vanemas vanuserühmas jätkavad konkursil TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiast välja kasvanud kromaatilise kandle duo Lämmi Üü, jazz- ja folk-fusiooni viljelev keelpillikvartett Küttepuud, sügisesest Eesti ETNO Ringreisist võrsunud ansambel Säge ja äsja debüütalbumi avaldanud pärimusbänd EHALE. Mentor Lee Tauli sõnul on juhendajate töö ja eeskujude tegevus vilja kandnud ning noorte seas on pärimusmuusika vastu tugev huvi. “Konkursile pääsenud koosseisude hulgas on ansambleid, kes on helikeele loomisel valinud traditsioonitundlikuma lähenemise, kuid ka neid, kes segavad eesti rahvamuusika sekka maitsekalt värve jazzist ja muude rahvaste pärimusest. Võistlus saab olema tuline, sest lisaks bändide endi tehtud tööle, saame põnevusega näha, kas ja kuidas õnnestub mentorprogrammi toel bändide tegevus tõsta uuele tasemele,” märkis Taul.

Noor Pärimusbänd 2023 toetab noori bände neli kuud vältava mentorprogrammiga, mille kestel antakse noortele võimalus õppida ansamblitöö tagamaid oma ala professionaalidelt. Esimene bändilaager toimub juba 21.-22. jaanuaril Eesti Pärimusmuusika Keskuses ning Noor Pärimusbänd 2023 võitja nooremas ja vanemas vanusegrupis selgitatakse välja 05. mail kell 13.00 algaval lõppkontserdil Viljandi Pärimusmuusika Aidas. 

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised