Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Konkurss Noor Pärimusbänd 2023 ootab uusi ansambleid!

7. november 2022

 

NOOR PÄRIMUSBÄND täidab pärimusmuusika valdkonnas uute koosseisude arendamisel tähtsat rolli. Konkurss pakub silmapaistvaimate ansamblite valimise kõrval tervikprotsessi, kus bändilaagrite, õpitubade ning üksteisega kohtumiste kaudu jagatakse omavahelist sünergiat ning luuakse tugevam suhtlusvõrgustik. Muusika loomise ja mõjusama esitlemise innustamiseks pakutakse noortele ansamblitele mentorprogrammi ning lõppkontserdil on kasutada professionaalne heli- ja valguslahendus.

 

OODATUD on noorte pärimusmuusikute ansamblid, kes soovivad:

  • teha põnevat koostööd muusikust mentoriga ja teiste oma ala professionaalidega!
  • saada uusi ja sisukaid teadmisi ning kogemusi muusikamaailmas tegutsemisest!
  • tutvustada publikule oma loomingut lõppkontserdil Pärimusmuusika Aida suurel laval!

 

HINDAMINE toimub kahes erinevas vanuserühmas: noorem (kuni 18-aastased) ja vanem (19- kuni 26-aastased). Demovoorust on oodatud osa võtma ansamblid, kelle repertuaaris on peamiselt eesti pärimusmuusika pillilood ja laulud ning nende töötlused. Sekka võivad kõlada ka mõned välismaised või omaloomingulised pärimuspalad.

 

DEMOVOORUS OSALEMISEKS  saada aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 
Demovooru registreerumise tähtaeg on 23. detsember 2022.

  • bändi tutvustus (sh. liikmete nimi, vanus ning mängitavad pillid)
  • bändi foto (kvaliteediga 1-2 MB)
  • kaks demo: pärimusmuusika loo salvestus (audio- või videofailina) ansambli repertuaarist. Videod palume edastada veebilinkidena ja failid peavad olema pilvest allalaetavad (Google Drive, Dropbox, WeTransfer vms), kindlasti ei sobi YouTube link või mõni muu veebistriimi link.
  • palume märku anda, kui bändil on eelistus mentori valikul

 

MENTORITEKS on Maarja Nuut, Jaan-Eerik Aardam, Mati Tubli ja Merike Paberits. Kõigi eelvoorus osalenud bändide seast valitakse välja finalistid, kes hakkavad mentorite juhendamisel konkursi protsessis lõppvooruks valmistuma. Lõppvooru saajatega võetakse ühendust hiljemalt 10. jaanuariks 2023.

NB! On väga tähtis, et kõik bändiliikmed, kes oma koosseisuga valituks osutuvad, saaksid osa võtta mentoritega bändilaagritest. Kui antud kuupäevadega esineb probleeme, palume esimesel võimalusel ühendust võtta!

KOHTUMISED MENTORITEGA sisaldavad instrumentaalsele meisterlikkusele pühendumist, koosmängu harjutamist ja seadete tegemist, repertuaari valimist/koostamist ja nõuandeid tehniliste raiderite koostamiseks ning sotsiaalmeedia tegevuste suunitluseks. 

 

Lõppvooru saanud bändid kohtuvad oma mentoriga:

  • 21.-22. jaanuar bändilaagrid Pärimusmuusika Aidas (kõik õpitoad ja majutus on osalejatele tasuta, kuid palume katta toidukulud 25 € liikme kohta). 
  • veebruar-aprill (täpsed kuupäevad omavahelisel kokkuleppel mentoriga)
  • 04.-05. mail valmistume lõppkontserdiks Pärimusmuusika Aidas, alustame heli- ja valgusproovidega.

 

Lõppkontserdil, mis toimub 5. mail Eesti Pärimusmuusika Keskuse suures saalis, peab iga ansambel esitama lühikese kava, kestusega 12 minutit, millest vähemalt üks lugu/laul peab olema traditsionaalne. Kava hindab professionaalne žürii, valitakse ka publiku lemmik!   

PEAPREEMIAD on välja pannud Eesti Kultuurkapital. Nendeks on noorema vanusegrupi preemia 500 eurot ja vanema vanusegrupi preema 1000 eurot! Vanusegruppide võitjad saavad võimaluse üles astuda ka Viljandi pärimusmuusika festivali põhiprogrammis, mis tähistab tuleval suvel oma 30 aasta juubelit!

Auhindu ja preemiaid jagub kõigile lõppvoorus osalenud bändidele! Tulge vägevast kogemusest osa saama ning end proovile panema!

 

Lisainfo:

Lee Taul

EPMK noortetegevuste projektijuht

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

+372 5649 2412

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised