Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Etnokulbid 2018 võitjad selgunud!

9. oktoober 2018

Selgusid “Etnokulp 2018” võitjad!

5. oktoobril, selgusid Viljandis, Pärimusmuusika Aidas “Etnokulp 2018” võitjad. Kümnendat korda toimunud tseremooniast tehti otseülekanne ka ETV2 ekraanile. Üheksas kategoorias võttis mõõtu 26 plaati, mis ilmunud vahemikus 1.september 2017 kuni 31. august 2018.

Rahvahääletusel osales 2283 inimest ja häälte tulemus oli järgmine: aasta uusfolk artist - Puuluup “Süüta mu lumi”, aasta lugu - Zetod “Ilmarikas”, aasta ehe pärimusartist - Kihnu Virve “90”, aasta debüütalbum - Puuluup “Süüta mu lumi”, aasta muusik - Jalmar Vabarna, aasta artist - Zetod. Nagu tavaliselt, tegi žürii eelvaliku rahvahääletuse tarbeks ning esmakordselt otsustas ka ise ühe kategooria. Selleks on aasta album, mille pälvis Cätlin Mägi albumiga “Mu pill parmupill”. Erikulbid jagas välja Raadio 2 ja Eesti Pärimusmuusika Keskus, esimese viis koju ansambel Puuluup ning teise Heino Sõna.

Tarmo Noormaa, Eesti Pärimusmuusika Keskuse juhataja, hindab Heino Sõna panust eesti muusikasse ja eriti pärimusmuusikasse erakordselt kõrgeks: “Heino on erakordne muusik ja inimene. Anda sellises vanuses välja plaat ja teha seda meisterlikul tasemel, on tõeliselt inspireeriv ja võimas!”.

Heino Sõna on sündinud 1937. aastal, Võrumaal. Ta mängib diatoonilist rahvakannelt traditsioonilisel moel, lühemad keeled enda poole. Tema virtuoosne mängutehnika on inspireeritud omaaegsetest populaarsetest kandlemängijatest. Heino Sõna stiil on kiire, täpne ja tantsuline, iseloomulik on parema käe hoogne tõmbamine üle kandlekeelte, mis on efektne nii muusikaliselt kui visuaalselt. Meloodiat rikastab Sõna mitmesuguste kaunistusvõtetega nind kasutab meisterlikult trillerdamist, glissandot ja arpedžot. Lisaks rahvakandlele mängib Heino Sõna teisigi pille: karmoškat, akordionit ja kontrabassi. Praegu arendab ta oma mänguoskusi Teppo-tüüpi lõõtspillil.

Etnokulpe jagati Viljandis välja 10. korda, tegemist on kõige olulisema pärimusmuusika auhinnaga ning ainsaga, kus lõviosa auhindadest otsustab rahvahääletus.

 

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised