Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Noorte Pärimusbändide konkursi võitis Duo Ruut!

20. aprill 2018

Neljapäeva õhtul Pärimusmuusika Aidas peetud Noorte Pärimusbändide konkursi võitis Duo Ruut. Teist korda toimunud Pärimusbändide konkursile laekus 16 sooviavaldust, millest 9 osales finaalis. Peapreemia koosneb alljärgnevast: 500 € Eesti Kultuurikapitali stipendium, otsetee Noortebänd 2018 finaali ja esinemine XXVI Viljandi pärimusmuusika festivali pealaval ning mentoriks Eeva Talsi.

Žürii, koosseisus Maili Metssalu, Janne Suits, Kulno Malva, Ilmar Kald ja Mati Tubli, jõudis pika arutelu tulemusena üksmeelele, et just kandleduo on peapreemia vääriline. “Duo Ruut võlus meid sellega, kuidas nad lähenesid muusikale ja muidugi nende meeletu potentsiaal, mis voolas üle lava ääre kõikide südamesse. See kuidas kaks tüdrukut ühel kandlel suudavad tekitada atmosfääri on lihtsalt külmavärinaid tekitav. Kui lisada veel valemisse Eeva Talsi siis tekib kooslus, mille suhtes tasub kindlasti silmad-kõrvad lahti hoida!” kommenteeris žürii liige Mati Tubli.

Duo Ruut koosneb kahest tüdrukust: Katariina Kivi ja Ann-Lisett Rebane, kes mõlemad mängivad väikekannelt, laulavad ja eksperimenteerivad muusikavallas tohutu kire ja avatud meelega, kaotamata sealjuures sidet pärimusega.

Publiku lemmikuks kuulutati ansambel Keris, kes sai ka võimaluse esineda Eesti Pärimusmuusika Keskuse pesades üle Eesti. Žürii elavat arutelu toitis ka ansambel Viuväuvau, kes pälvis EPMK turundus- ja kommunikatsiooniosakonna eripreemia ning TÜ VKA eripreemia. Kannale-astuja-eripreemia pälvis aga ansambel Jäälilled. August Pulsti Õpistu kursustel saavad osaleda ansamblid Duo Traat ja Alguses Oli Duur. Viimasele lisandus ka eripreemiana esinemine XXVI Viljandi pärimusmuusika festivali Rohelisel laval. Tuleval aastal Pärimusmuusika Aida 11. sünnipäeval astub üles ansambel Okas Roos.Ansamblid Kikerber ja Nelivedu said mõlemad kontserdipiletid vabalt valitud hooaja sündmusele Viljandi Pärimusmuusika Aidas.

Vaata pilte siit.

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised