Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Lõppes Noorte Pärimusbändide konkursi registreerumisvoor

12. aprill 2018

Noorte Pärimusbändide konkursile laekus 16 sooviavaldust, millest võistlustulle asuvad 9 pärimusmuusikat viljelevat ansamblit. Koosluste liikmed on vanuses 10 - 25, erinevaid kategooriaid ei ole ja võistlus on seda põnevam, et parim võib olla nii põhikoolis kui ülikoolis õppija.

16 kandideerijast pääsesid edasi Valga Muusikakooli pärimusbänd, Ansambel Viuväuvau, Keris, Kikerber, Okas Roos, Duo Ruut, Nelivedu, Duo Traat, Jäälilled.

“Noorele ansamblile on sedasorti ürituse kogemus hindamatu väärtusega, segu närvist, erutusest ja põnevusest viib igal juhul edasi, ka juhul kui võit õuele ei tule,” kommenteeris Eesti Pärimusmuusika Keskuse produtsent Merike Paberits. “Konkurss tõepoolest oli erakordselt tihe ja tugev ning programminõukogu arutelu kestis suisa mitu päeva, kuna esialgu pidime finaali võtma 6 kooslust, aga pärast pikka argumenteerimist jõudsime ühisele arusaamale, et mõistlik on just 9 ansambliga finaali minna,” jätkas Paberits.

Noorte Pärimusbändide konkurss toimub 19. aprillil Viljandi pärimusmuusika aidas, algusega kell 17:00. Õhtu algab konkursiga ning lõpeb kontserdiga, mille annab eelmise aasta võitja Duo Mänd/Krüsban.

Eesti Pärimusmuusika Keskus korraldab teist korda Noorte Pärimusbändide konkurssi, mille eesmärk on anda alles alustavale ansamblile võimalus kogeda esinemist suurel laval, võistlustunnet ning tuult tiibadesse. Konkursi peaauhind on Eesti Kultuurikapitali 500 € stipendium ja võimalus esineda Viljandi pärimusmuusika festivali pealaval. Paremaks ettevalmistuseks saab võitja mentoriks Eeva Talsi, kes juhendab noori tervikliku kontsertkava suunas.

Auhinnafond on magus. Lisaks eelpool mainitud peapreemiale on välja pandud autasud teisele ning kolmandale kohale. Mõlemad saavad võimaluse esineda Viljandi pärimusmuusika festivali Rohelisel laval ja Eesti Pärimusmuusika Keskuse korraldataval Lõikuspeol ning teise koha pälvinu saab lisaks võimaluse salvestada üks lugu Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia salvestusstuudios.

Rohkem infot:

Merike Paberits

Eesti Pärimusmuusika Keskus MTÜ

Produtsent

+372 5349 0015

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

parimusband2017-andreas-reili-72.jpg

www.folk.ee

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised