Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Etnosfäär avaldas esimese singli

9. veebruar 2018

Värske folktroonika ansambel ETNOSFÄÄR avaldas esimese singli „Kiigesepad“ oma peagi ilmuvalt debüütalbumilt „A mis tuu om?“ !

Hiljuti aastaseks saanud kolmeliikmeline folktroonika ansambel Etnosfäär on jõudnud oma esimese verstapostini – debüütalbum „A mis tuu om?“! Albumi nimi tuleneb uuenduslikust ja ootamatust helikeelest, mis paneb kuulaja küsima: „A mis tuu om?“

Singlil „Kiigesepad“ leiavad üksteist vana ja uus – ürgne regilaul koos elektroonilise helimaastikuga, sekka klaverit, vilepilli, trummimadinat ja koorilaulu.

„Muusika on maalitud ümber Karksist pärit vana kiigelaulu. Ja kuigi kiigeaeg ei ole veel käes, lähevad päevad nii ruttu, et kui täna laulu õppima ei hakka, siis kevadel kiigud ilma lauluta,“ naljatleb ansabli liige Kathi Koch.

Ansamblis mängivad Kathi Koch, Kaarel Kuusk ja Karl-Markus Kohv. Lisaks laulavad singlil „Kiigesepad“ kaasa Eesti Noorte Segakoori liikmed.

Etnosfäär on veidi rohkem kui aastase tegevuse jooksul silma paistnud oma innovatiivsuse ja senikuulmatute muusikaliste ideede poolest nii eestis kui ka baltiriikides. Nende esimene ülesastumine duona oli eesti rahvamuusikatöötluste festivalil Moisekatsi Elohelü (2016), kus võideti Grand Prix tänu üllatuslikule, originaalsele ja professionaalsele helikeelele. Eelmisel aastal võttis Etnosfäär osa Vilniuses toimunud baltiriikidest pärit bändide vahelisest konkursist Muzikos Inkubatorius Novus'17, kus LOFTAS Festi peakorraldaja Victor Diawara kirjeldas neid kui oma lemmikuid kogu konkurssi vältel. Lisaks on esinetud Seto Folgil ja Viljandi Pärimusmuusika Festivalil.

Oma muusikaga säilitatakse ja tutvustatakse eesti regilaulu läbi elava ettekande kuulaja jaoks, kes on harjunud tänapäevase kõlapildiga, kuid kes ei väsi alati otsimas midagi uut.

Rohkem infot:

Koduleht: http://www.etnosfaar.ee

E-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Etnosfäär sotsiaalmeedias:

Facebook: http://www.facebook.com/etnosfaar

Instagram: http://www.instagram.com/etnosfaar

Singlit „Kiigesepad“ saab kuulata SIIT: https://etnosfaar.bandcamp.com/track/kiigesepad

 

27067266 683047865418905 7772423007322732960 n

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised