Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Valmis Eesti esimene täispikk parmupilliplaat

31. jaanuar 2018

Saigi valmis!
Eesti esimene täispikk parmupilliplaat!
Cätlin Mägi "Mu pill parmupill"

 

Cätlin Mägi kolmas sooloplaat “Mu pill parmupill” ilmub 2. veebruaril 2018 V Parmupillifestivali raames Tallinnas. Plaadil kõlab ühtekokku 14 muusikapala eesti pärimusmuusika varasalvest. Seekord kasutab Cätlin parmupille osavalt just laulude saatepartiide komponeerimisel. Ühes loos saab korraga kuulda erinevaid parmupille. Seesugune mitme parmupillimängimise tehnika on omane Austria traditsioonilisele muusikale. Cätlin aga põimib pillimängu käsitluse osavasti oma loomingusse ja lugudesse, mida uuelt plaadilt juba järgmisel aastal kuulda saab. Plaadiesitluskontserdid toimuvad eeloleval kevadel. Kaasa teeb ka Meisterjaan. Ühendatud jõud pakuvad põnevaid kontserte üle Eesti.

Eesti Pärimusmuusika Keskuse juhataja ja Viljandi pärimusmuusika festivali programmijuht Tarmo Noormaa ütleb ahjusooja plaadi kohta nii: "Täispikk kauamängiv parmupilliplaat kõlab uhkelt ja võimsalt. Cätlin on Eesti muusikamaastikul harukordne artist, kes suudab esmapilgul lihtsast pillist, nagu seda on parmupill, võluda välja erakordseid rütme ja meloodiad. Kõrvad kikki ja plaat makki!"

02.02 TALLINN, V Parmupillifestivali suurkontsert kohvikus "Sinilind"
09.02 KURESSAARE Linnateater
01.03 IISAKU Rahvamaja
02.03 MOOSTE Folgikoda
03.03 NÕUNI Rahvamaja
16.03 VÕRU Stedingu maja
24.03 VARBOLA Rahvamaja
19.04 TARTU Genialistide Klubi
20.04 PÄRNU Kultuuriklubi Tempel

Helinäited:

Koka nokast
Märjamaalt pärit lastelaul, mille laulis vaharullile meeslaulja. Kes täpsemalt, seda ei ole teada. Salvestatud 1937. a.

 

 

Lüttat - tüttat
Siin saab kuulda Setumaalt pärit sarvepillimängija Sido Nikita kahte lugu. Esimeses imiteeris ta rütmiliste silpidega pilliloo meloodiat ja teises mängis sarvepilli. Salvestatud 1913. a.

 

 

Cätlin Mägi "Mu pill parmupill"
Salvestanud ja kokku mänginud Janar Paeglis
Salvestatud Viljandi Kultuuriakadeemia muusikamaja stuudios
Pildistanud ja kujundanud Maritta Anton

www.facebook.com/catlin.magi.official/ 
www.catlin.ee

Cätlin Mägil on ilmunud seni kaks sooloalbumit - "Estonian bagpipe tradition" (2001) ja "Soolo" (2010). Ta on teinud koostööd väga paljude erinevate muusikutega üle Eesti ning ka mujal maailmas. Hetkel on ta tegev ansamblites RO:TORO, Aparaat (Tiit Kikas ja Cätlin Mägi), Torupilli Jussi Trio, Ju-Ju (Dj+Cätlin Mägi). Cätlin on muusikuna osalenud üle kahekümne CD tegemisel ja muusikalise kujundajana andnud välja nii sooloplaate kui ka mitmeid ansamblite albumeid.

Kontakt:
Cätlin Mägi
+372 53433756
www.catlin.ee

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised