Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Eesti pärimusmuusika on väga heas seisus ja tulevik on helge

30. jaanuar 2018

25 aastat tagasi võetud siht muuta pärimusmuusika tänapäeva kultuuriruumi lahutamatuks osaks näikse olevat saavutatud. Pärimusmuusika interpreteerimine on teinud läbi meeletu muutuse ja areneb aina edasi. Detsembris toimus konverents, kus kaardistati pärimusmuusika hetkeseisu.

“Tundsime, et vajaka jääb just tekstipõhisest tegevuse mõtestamisest, millele saaksid toetuda tuleviku arenguplaanid. Tahaksime, et areneks terminoloogia, mõttevahetused ilmuksid ajakirjanduses, kontserdite arvustused oleksid asjalikud, kompetents kasvaks, laieneks ja areneks. Nende soovite tulemusel korraldasime 12. detsembril Pärimusmuusika Aidas koostöös TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia muusikaosakonnaga esmakordselt pärimusmuusika konverentsi ja võtsime need teemad arutluse alla,” selgitas konverentsi korraldaja Sander Kahu.

Sõna võtsid:
Valdur Mikita - "Pärimusmetsade helin"
Ando Kiviberg - "Indentiteet ja muusikaline emakeel"
Marko Veisson - "Miks ma tahan esineda folgil aga ei taha olla pärimusmuusik"
Maarja Nuut - "Pärimus-, postklassika- või teknoviiuldaja?"
Meelika Hainsoo - "Funktsionaalsuse mõttekus lavamuusikas"
Janika Oras - "Kellele ja milleks õpetada vanamoodi laulmist?"
Lauri Õunapuu – “Originaalsus vs traditsioon"
Valle-Sten Maiste - kokkuvõte konverentsil kõalnud mõtetest.

 

Moderaatoriks oli Tarmo Noormaa, kes on Eesti Pärimusmuusika Keskuse juhataja ja Viljandi pärimusmuusika festivali programmipealik. Noormaa võtab konverentsi kokku nii: “Eesti pärimusmuusika hetkeseis sai edukalt kaardistatud ning nüüd saame nii keskuse kui festivali tegemisi veel täpsemini planeerida. Nagu kõlas mitme kõneleja suust, saime tõendust, et pärimusmuusika on erakordselt heas seisus ja näha on, et pärimus on muusikasse laiemalt sisse mänginud. Alati on ka arenemisruumi, nii ka meil, tegeleme pärimuse mõiste täpseks mõttestamisega ning oleme veelgi enam avatud teistele žanritele. Jään huviga ootama, mida põnevat toob Vabariigi juubeliaasta, mille raames toimub palju põnevaid pärimusele suunatud sündmusi.”

Konverents "Pärimusmuusika hetkeseis ja tulevik" sündis koostöös TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia muusikaosakonnaga. Konverentsist toimus videoülekanne www.folk.ee ja kultuur.err.ee veebilehtedel. Konverentsil osales kohapeal 87 inimest. www.folk.ee vahendusel jälgis konverentsi 325 inimest. Veebiportaali facebooki loodi konverentsi ajaks grupp, kus otseülekande jälgijatel oli võimalus esitada kõnelejatele küsimusi. Õhtu lõppes Cätlin Mägi parmupilli soolo-kontserdiga, kus osales 65 inimest.

Kindlasti korraldame sellised konverentse tulevikus veel!

Täname Eesti Kultuurkapitali.

 

 

 

 

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised