Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Eesti Pärimusmuusika Keskus korraldab juba viiendat korda parmupillile pühendatud festivali

19. jaanuar 2018

Festival algab 2. veebruaril suure parmupillikontserdiga klubis Sinilind, kus erinevas stiilis parmupillimuusikaga astuvad üles Cätlin Mägi, kes esitleb oma uut sooloplaati, Katariin Raska, Norra parmupillivirtuoos Tom Willy Rustad ja maailmakuulus Ungari parmupillimängija Aron Sczilagy ja Meisterjaan.

Katariin Raska“Otsustasime viiendat festivali korraldades programmi laiendada ja veidi suuremat ette võtta. Kui varasemalt on festivalid olnud ühepäevased, siis selleaastane parmupillifestivali programm on lausa kolmepäevane. Festivali eesmärk on tutvustada selle pisikese pilli suuri võimalusi ning eripalgelist muusikat, mida selle pilli peal saab mängida. Lisaks eesti parmupillimuusikale saab avastada ka teiste maade parmupillimuusikat, ” selgitas festivali algataja ja eestvedaja Cätlin Mägi.

Laupäevasel päeval on Telliskivi Loomelinnakusse, Erinevate Tubade Klubisse oodatud huvilised, kel soov parmupilli õppida. Toimuvad õpitoad algajatele ja edasijõudnutele, kuulda saab ungari parmupillitraditsioonist ja õppida ka eesti, ungari ja norra parmupillilugusid meistrite käe all. Oma parmupilli võib kaasa võtta, algajad, kel pilli veel pole saavad kohapeal pilli laenata. “Õppima võivad tulla igas vanuses parmupillihuvilised,” ütles festivali korraldaja Kairi Leivo. Leivo sõnul sobib parmupill hästi nii üksi kui ka koosmänguks: “Õhtul saavadki kõik pilliõppijad ühises orkestris kokku ja näidatakse, mis päeva jooksul ära õpitud. Laupäeval saavad lavale astuda ka kõik soovijad- vabal laval saab kuulda erinevaid parmupillimängu stiile ja eri maade pillimängijaid.”

Lisaks ungarlasele ja norrakale viib õpitubasid läbi Eesti parmupillimängijate raskekahurvägi – Cätlin Mägi, Meisterjaan, Juhan Suits, Katariin Raska, Andres Siimann, Ulvi Võsa jt. Pühapäeval esitleb Nukuteatris oma sooloplaati Katariin Raska. Tema uus album „Parmu pill“ on pühendatud Eesti muusikale ning erinevatele parmupillidele. Kolmepäevane festival toob kohale osalejaid mitmest Euroopa riigist. Festivalil saab uudistada ja soetada erinevate maade parmupille. Osta saab ka eesti parmupille, mis on valminud Priit Moppeli meistrikäe all.

Festivali pääsmed on müügil Piletilevis ja kohapeal. Korraldajad panevad südamele, et kõik kes soovivad õpitubadest osa võtta, paneksid end folk.ee kodulehel festivalile kirja, et oleks teada õpitubades osalejate pillimängutase.

Toetajad: Eesti Kultuurkapital ja Eesti Pärimusmuusika keskus

Registreerimine

Parmupillifestival FB-s

Koduleht

Suur parmupillikontsert FB-s

Korraldaja kontakt:
Kairi Leivo
e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Tel: +372 56918768

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised