Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Tantsumajas astub üles pärimusmuusika tulevik

14. detsember 2017

15. detsembril kell 19 koguneb jazziklubis Jasm kokku enneolematult suur ja põnev seltskond noori, keda seob pärimusmuusika, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia ja üritustesari nimega Tantsumaja.

Traditsiooniliselt toimub külapidude vaimu ja tavasid au sees hoidev Tantsumaja viimane pidu väljaspool Pärimusmuusika Aita. Sel korral kutsutakse rahvas kokku jazziklubisse Jasm ja lavale astuvad eranditult kõik Viljandi Kultuuriakadeemia pärimusmuusika tudengid. Õhtu tõotab kujundada meeldejäävaks mitmes mõttes: “Juba noored muusikud ise igaüks oma näo ja repertuaariga on värskendav kogemus. Samuti on pillide koosseis väga mitmekesine, kõlavad kitarr, torupillil, klaver, hääl, viiul, kannel, parmupill ja paljud teised,“ selgitab Tantsumaja korraldaja Merike Paberits.

Eesti Pärimusmuusika Keskuse produtsent ja Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia pärimusmuusika õppejõud Paberits teab lisada veel üht olulist tõsiasja: „Ühtlasi on tegu pärimusmuusika tudengite eriala arvestusega ja noorte endi jaoks on tulemas väga vastutusrikas õhtu. Publik näeb ja saab osa meie pärimusmuusika tulevikust.“

Traditsiooniliselt saab Tantsumajas lisaks elava muusika ja pillimängu kuulamisele ka tantsida. Selle hooaja viimases Tantsumajas õpetab Merike Paberits 19. sajandist pärit kontratantse, mida peamiselt tantsitakse ringis ja seetõttu igati sobivad lõbusaks seltskondlikuks koosviibimiseks.

Tantsumaja R Linda Liis Eek 10

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised