Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Esmakordne ettekanne: kuula Cätlin Mägi sooloplaadi “Mu pill parmupill” esimest lugu

4. detsember 2017

2. veebruaril 2018 ilmuvalt sooplaadilt saab kuulata esimest lugu “Koka nokast”. Märjamaalt pärit lastelaul on vaharullile lauldud meeslaulja poolt 1937. aastal. Kes täpsemalt, seda ei ole teada. 21. sajandil toob Cätlin muusikapala kuulajate ette erinevate parmupillide saatel.

24232838 879719678875913 5513550233304513931 nTaoline lähenemine on paljudele uudne ning muudab pealtnäha monotoonse instrumendi muusika nüansirikkaks ja mitmekesiseks. Erisuguste parmupillide harmooniale lisavad pinget luuperid ning efektiplokid. Äsja ilmunud looga on võimalik tutvust teha Cätlin Mäe SoundCloud'i kontolt.

Cätlin Mägi kolmas sooloplaat “Mu pill parmupill” ilmub 2. veebruaril 2018 V Parmupillifestivali raames Tallinnas. Plaadil kõlab ühtekokku 14 muusikapala eesti pärimusmuusika varasalvest. Seekord kasutab Cätlin parmupille osavalt just laulude saatepartiide komponeerimisel. Ühes loos saab korraga kuulda erinevaid parmupille. Seesugune mitme parmupillimängimise tehnika on omane Austria traditsioonilisele muusikale. Cätlin aga põimib pillimängu käsitluse osavasti oma loomingusse ja lugudesse, mida uuelt plaadilt juba järgmisel aastal kuulda saab. Plaadiesitluskontserdid toimuvad eeloleval kevadel. Kaasa teeb ka Meisterjaan ning kaks eesti tuntuimat parmupillimängijat. Ühendatud jõud pakuvad põnevaid kontserte üle Eesti.

Lähiajal, aga saab Cätlini erakordset ja vaatemängulist esinemist näha ja kuulata 12. detsembril kell 19.00 Viljandis, Pärimusmuusika Aidas.

Cätlin Mägil on ilmunud seni kaks sooloalbumit - “Estonian bagpipe tradition” (2001) ja “Soolo” (2010). Ta on teinud koostööd väga paljude erinevate muusikutega üle Eesti ning ka mujal maailmas. Hetkel on ta tegev ansamblites RO:TORO, Aparaat (Tiit Kikas ja Cätlin Mägi), Torupilli Jussi Trio, Ju-Ju (Dj+Cätlin Mägi). Cätlin on muusikuna osalenud üle kahekümne CD tegemisel ja muusikalise kujundajana andnud välja nii sooloplaate kui ka mitmeid ansamblite albumeid.

Cätlin Mägi "Koka nokast" (trad. Märjamaa)
Salvestanud ja kokku mänginud Janar Paeglis
Salvestatud Viljandi Kultuuriakadeemia muusikamaja stuudios
Pildistanud ja kujundanud Maritta Anton
Singel 2. veebruaril 2018 ilmuvalt plaadilt "Mu pill parmupill"
www.facebook.com/catlin.magi.official/
www.catlin.ee 

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised