Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Parmupillipäev Narvas

23. oktoober 2017

28. oktoobril kell 11 jõuab Narva muuseumisse mööda Eestit parmupillihullust külvav Parmupillipäev. Eesti Pärimusmuusika Keskus korraldab parmupillimängule pühendatud õppepäeva nii Virumaa algajatele kui kogenud parmupillihuvilistele.

Parmupilli laupäevakul saavad selgeks kasulikud mänguvõtted, uus repertuaar, jämmitakse ning päeva lõpus saab ühises orkestris parmupillikontserdi maha pidada. Parmupilli on võimalik laenata ja osta kohapeal,  vajalik eelregistreerimine. Meeleolukatesse õpitubadesse on sissepääs kõigile prii.

Parmupillipäeval jagavad õpetusi Eesti parimad mängumeistrid Merike Paberits ja Juhan SuitsMerike Paberits julgustab kõiki uudishimulikke ja tulihingelisi parmupillifänne üle Eesti kohale tulema: „Usin harjutaja võib parmupillil mitmesuguseid lugusid esitada. Kõigepealt tuleb aga omandada mänguvõte. Ilma selleta võib sõna otseses mõttes vastu hambaid saada, kui metallist leheke huulte vahel oskamatult liikuma tõmmata.“ Paberitsi kogemused näitavad, et juba ühe päevaga on võimalik ka kõige algajamal parmupillitinistajal mõni tuntum polka või valss selgeks saada.

Teadaolevalt kuulub Eestis parmupilli mängimise magistrikraad vaid kahele parmupillivirtuoosile, Juhan Suits on üks nendest ning ta on ka Parmupillipäeval kohal. Suurmeister Suits jagab esimesi nõuandeid: „See pisike muusikariist on kunagistel külapidudel olnud üks kõva peo- ja soolopill. Põneva ja pika ajalooga instrumenti on ka väga põnev õppida, sest inimesed ehk ei tule selle peale, et parmupill heliseb suuresti tänu keele ja kurgu valitsemisele. Eks Parmupillipäeval igaüks ise kogeb ja näeb, kuidas need kaks kehaosa põriseva parmupilli võimsalt kõlama panevad.“

Täpsem ajakava ja registreeriminewww.folk.ee/opistu. Kursusele registreerimine kestab 27. oktoobrini. Parmupill on soovitav kaasa võtta, kuid samuti on võimalik harjutamiseks pille kohapealt laenata ja lausa osta. Ajakava leiab kodulehelt: http://folk.ee/opistu/kursused-ja-ringid/eelolevad-kursused/parmupilli-paev-narvas. Värskeimaid uudiseid loe Narva Parmupillipäeva Facebooki lehelt.

Alates 2008. aasta kevadest tegutseb Viljandi lossimägedes Eesti Pärimusmuusika Keskus, mis on üleriigiliselt tegutsev valitsusväline pärimusmuusikaalast huviharidust toetav ja korraldav ning pärimusmuusika elavat esitust levitav avatud ning uuendusmeelne organisatsioon. MTÜ igapäevane elu toimub Pärimusmuusika aidas, kus toimub ka aastaringne kontserttegevus.www.folk.ee.

22768018 10214664014583752 1719127836 o

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised