Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Peeter Volkonski kutsub täna kell 19 VolkStuudiosse muusikat kuulama

4. oktoober 2017

Täna kell 19 algab Pärimusmuusika Aida õdusas kaminasaalis taas armastatud muusika kuulamise sari VolkStuudio. Juba kolmandat hooaega publikut rõõmustanud üritustesari pakub kindlasti ka sel korral palju imestamist, imetlust ja naeru. Kuulus vürst, muusik, näitleja ja suur melomaan Peeter Volkonski pajatab täna kantaadi "Ar Marh Dall" näitel Bretooni rahvalauludest ja pärimusest.

Suur melomaan ja meeletute teadmistega Peeter Volkonski räägib saabuvast õhtust: „Sel korral liigun oma plaaniga Euroopasse. Muidu oleme seigelnud Aafrikas ja Aasias. Tänasel õdakulisel ajal kohtume üsna tundmatute külalistega - kuulame bretooni keeles muusikat ja laulmist. Räägime ja mõtiskleme, mida kantaat „Pime hobune“ meile jutustab.“

Peeter Volkonski on end kuulsaks loonud ka muusikuna ja tegutseb Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias õppejõuna. Oma mitmetest tegemistest rääkiv Volkonski kõneleb: „Kui koolis on mul aega suhelda maa ja ilm, siis see minu kolmapäeva õhtune formaat Aidas on täitsa põnev. Ma pean kogu oma jutu ühe tunni sisse ära mahutama. Ja kui paljukest siis ikka bretooni keelt ja muusikat kuulatud on. Eks täna siis saabki taas koos inimestega imestada ja ahhetada, sest ma ise teen seda pidevalt, kui taas oma muusikakataloogi avan. Mul on hea meel oma avastusi inimestega silmast silma jagada,“ lõpetab VolkStuudio suur asutaja ja elav leksikon Peeter Volkonski.

Pärimusmuusika Teabekogu eestvedamisel kolmandat hooaega toimuv VolkStuudio on muusika kuulamise sari, mis on mõeldud inimestele, kes tunnevad huvi kaugemate kultuuride muusika vastu. Kord kuus õpitakse kuulama tuntud muusiku ja melomaani Peeter Volkonski mahukast muusikakataloogist muusikalisi näiteid, mis aitavad mõista erinevate rahvaste ja rahvuste pärimusmuusika sügavaid ja põnevaid tagamaid. Täpsem info www.folk.ee või sündmuse Facebookist.

 

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised