Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Pesad krutivad taas tuure üles: algas Eesti ETNO ringreis üle Eesti

4. oktoober 2017

Ka oktoobris jätkame Eesti Pärimusmuusika Keskuse Pesade tuuriga, mis tänasest lennutab üle Eesti tulevasi pärimusmuusikatähti, kes esitavad kontserte rahvusvahelise Eesti ETNO 2017 muusikalaagri raames. Sel korral astuvad lavale Moostes, Nõunis ja Iisakus noored pärimusmuusikud Eestist, Belgiast, Saksamaalt ja Austraaliast.

Niisama kirev kui on Eesti ETNO andekate noorte päritolumaa, on ka nende repertuaar, mis 4. oktoobrist Eesti Pärimusmuusika Keskuse Pesades pärimusgeene noorelt ja uljalt laiali külvavad. Kui neli päeva tuuritavad noored üle Eesti, siis Viljandi inimesed saavad kohtuda Eesti ETNO 2017 seltskonnaga Lõikuspeol 6. oktoobril kell 19 Viljandi Pärimusmuusika Aidas.

Eesti ETNO on saanud alguse 1997. aastal ja on osa rahvusvahelisest organisatsioonist Jeunesses Musicales International (JMI). Tänavune rahvusvaheline muusikalaager tõi kokku 70 noort muusikut maailma eri paigust. Kuulmise teel õppisid pärimusmuusikat ühises muusikalaagris lisaks eesti noortele ka pärimusmuusikud vanuses 16.-30 Alzeeriast, Austraaliast, Uus-Meremaalt, Kanadast, Taanist, Saksamaalt, Belgiast, Rootsist, Inglismaalt (Isle of Man, Šoti) ning hõimurahvad Karjalast, Komist, Udmurtiast ja Tatarstanist. 70 noore muusiku seast, kes suvel hoolega harjutasid ja üksteisele kogemusi jagasid, valiti juhendajate poolt välja silmapaistvaimad noored kellega nüüd Mooste Folgikojas, Nõuni- ja Iisaku Rahvamajas üheskoos loodud kontsertkava esitletakse.

4.-7. oktoobril toimuval Eesti ETNO ringreisil osalevad: Kärt Tambet (viiul), Markko Sunni (kitarr), Martin Kullamaa (kontrabass), Naomi Maathyssen (flööt Austraalia) ja Jeroen Laureyssens (lõõts, Belgia). Neid juhendavad Richard Holzmann (kitarr, Saksamaa) ja Lee Taul (viiul). Eesti ETNO laager toimus 21. korda ja on pärimusmuusika pisikuga nakatanud nüüdseks maailmalavasid vallutavad muusikud nagu Eeva Talsi, Villu Talsi, Meelika Hainsoo ja palju teisi.

Eesti ETNO on rahvusvaheline muusikalaager noortele vanuses 16.-30. eluaastat, kus kuulmise teel õpitakse eesti ja muude maade pärimusmuusikat. Eesti ETNO on saanud alguse 1997. aastal ja on osa rahvusvahelisest organisatsioonist Jeunesses Musicales International (JMI). Lisaks eri maadest pärit noorte kokkutoomisele, on laagrite eesmärgiks pakkuda osalejatele võimalust eksperimenteerida nii kodumaiste kui ka võõraste pärimusmuusika traditsioonidega. Laagris õpetavad osalejad üksteisele pillilugusid, toimuvad tantsu- ja lõkkeõhtud, väljasõidud, üllatuskülalised ja esinemised Viljandi pärimusmuusika festivali suurtel ja väikestel lavadel. Rohkem infot rahvusvaheliste ETHNO laagrite kohta leiab siit: http://www.ethno-world.org/. Facebook. Koduleht.

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised