Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Legendaarsed pillimehed Heino Sõna ja Harri Lindmets kutsuvad Eakate päeva simmanile

29. september 2017

Sel pühapäeval, 1. oktoobril kell 15 ootavad legendaarsed pillimehed Heino Sõna Ja Harri Lindmets kõiki tantsule ja Eakate päeva kontserdile. Oktoobrikuu esimesel pühapäeval tähistatakse Pärimusmuusika Aidas rahvusvahelist eakate päeva. Eakate päeva simmanil astuvad lavale Eesti tuntud ja tunnustatud vanameistrid Heino Sõna, Harri Lindmets ning kapell Vanamuudu.


„Pidime esinema kahekesi kandleässa Heino Sõnaga, aga ka ansambli Vanamuudu naised tahtsid ennast tuulutada ja Viljandis käia. Kukkuski nii välja, et sel pühapäeval pole aidas ainult kontsert eakatele härradele ja prouadele, vaid tants ja trall ka,“ kirjeldas legendaarne lõõtsamees Harri Lindmets saabuva pühapäeva meeleolusid.

„Noorest peast on ju tantsitud ja tehtud igast trikke ning eks ikka tahame seda ka pensioni põlves meenutada. Kui on väärikas eas prouasid ja härrasid, kes veel soovivad tantsida ja tuleb ilus ilm, siis on saabumas lõbus pühapäev,“ sõnab Harri, kes lubab lõõtsa mängides peo meeleolusid üleval hoida ning rääkida ka muhedaid lugusid Võhandu kolhoosi aseesimehe päevilt.

Kandlemängija Heino Sõna ei taha samuti alla anda ning teab omast käest, et kui rahval lähedal olla ning seltskond on hea, siis heliseb ka pill heldelt: „Hea on taas rahva ees rahvakandlega esineda ning kindlasti mängin lugusid, mis minu noorusajal pidudel südameid küttis,“ lisab 80-aastane Karksi-Nuia pillimees.

1. oktoobril kell 15 algab Pärimusmuusika Aidas Eakate päeva kontsert, kus muusikat teevad Heino Sõna, Harri Lindmets ja kapell Vanamuudu. Meeleolukale simmanile on ka noored oodatud. Üritusest täpsemalt korraldaja Eesti Pärimusmuusika Keskuse kodulehelt www.folk.ee, piletid on saadaval Piletilevis.

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised