Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Viimased tunnid saab anda hääle oma lemmikule pärimusmuusikule: Etnokulp 2017 rahvahääletus lõppeb täna kell 00.00

28. september 2017

Täna kell 00.00 lõppeb pärimusmuusika auhinna Etnokulp 2017 rahvahääletus, mis selgitab publiku kaasabil välja Eesti silmapaistvaimad pärimusmuusikud ja rahva lemmikud. Eesti Pärimusmuusika Keskus kutsub koostöös R2 ja ETV2-ga kõiki Etnokulpide jagamisele kaasa rääkima ja oma lemmikule kaasa elama. Võitjad kuulutatakse välja ja kuulsad kulbid antakse pidulikult üle 6. oktoobril kell 20 Etnokulp 2017 meeleolukal tseremoonial Pärimusmuusika Aidas.


Pärimusmuusika auhind Etnokulp on antud žanris ainus tunnustus, kus saab rahvas sõna sekka öelda ja toimub kahepäevase festivali – Pärimusmuusika Lõikuspeo raames juba üheksandat korda. Kes võidab ja kas on üllatajaid selgub rahva häälte tulemusena ning saab avalikuks kõikide silme all Etnokulp 2017 auhinnatseremoonial.

Võistlustules on heliplaadid, mis ilmusid 2016. aasta oktoobrist kuni 2017. aasta septembrini ning millest on auväärne žürii valinud Etnokulp 2017 nominendid. Pärimusmuusika austajad saavad hääletada kategooriates nagu parim uusfolk artist, parim muusik, parim lugu, parim debüütplaat, parim heliplaat, parim artist ja ehe pärimusmuusika. Kõikide osalejate vahel loositakse välja kaks Lõikuspeo festivalipassi. Žürii koosseis: Kadri Voorand, Margus Haav, Avo Kartul, Cätlin Mägi, Tarmo Noormaa, Sten Teppan ja Janne Suits.

Etnokulp 2017 autasud antakse üle Pärimusmuusika Lõikuspeo esimesel festivalipäeval, pidulikul auhinnatseremoonial 6. oktoobril kell 20 Pärimusmuusika Aida suures saalis. Üks pärimusmuusika tähtsündmusi toimub vaid kord aastas, kuhu on oodatud kõik huvilised ja sissepääs on prii. Alati meeleolukat Etnokulpide tseremooniat saab jälgida ka ETV2 otseülekande vahendusel. Etnokulpide nominendid ja hääletuskeskkond asub siin: http://www.folk.ee/etnokulp-2017

Pärimusmuusika Lõikuspidu on kahepäevane festival, mis saab teoks juba 15. korda ning toimub sel aastal 6.-7 oktoobril erinevates paikades Viljandis. 2003. aastal alguse saanud Lõikuspeol pakutakse publikule alati midagi teistmoodi ning rõhk on pärimusmuusika intiimsemal ja ehedamal küljel. Tänavu toob festival publiku ette värske saagi suviselt XXV Viljandi pärimusmuusika festivalilt, uued tulijad ja eriproduktsioonid. Ühtlasi jagatakse Pärimusmuusika Lõikuspeo raames Eesti pärimusmuusika auhinnad Etnokulp 2017 koostöös Raadio 2 ja ETV2- ga. Rohkem infot Lõikuspeo programmi ja Etnokulpide kohta: www.folk.ee või festivali Facebookist.

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised