Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Vana arm ei roosteta -festivali külastas rekordarv külalisi

3. august 2017

XXV Viljandi pärimusmuusika festival tegi neljal päeval uut ja vana ning juubelifestival sai koos publiku ja esinejatega tõdeda, et vana arm ei roosteta -festivali külastas rekordarv külalisi.


Juubelifestival pakkus palju uut ja tõi kokku vanad sõbrad; koos rahvaga nauditi pärimusmuusikat 61 kontserdil ja 34 õpitoas, muusikat jagus ka maakonnakontsertidele Pilistveres, Suure-Jaanis ja Tääksis ning õhtutundidel Tantsumajadesse. Festivalirütmidega liitus lisaprogrammi näol terve Viljandi linn. Üllatusi pakkusid spontaansed kooslused, jämmid, esmakordne Pilide duell ja Trad.Attack!i üllatuskontsert. Peokülalistele kingiti tasuta Lõpukräu: Kukerpillid ja kukeprillid.
Viljandi pärimusmuusika festivali programmipealik: „Sel aastal oli festival väga äge suuresti tänu eesti enda esinejatele. Tänavu oli väga palju kodumaiseid kooslusi, kes on küpsenud, pakuvad väga head kvaliteeti ja andsid lavadel endast viimase. Väga mitmed esinejad nagu Curly Strings, Duo Malva&Priks, Nikns Suns, Naised Köögis esitasid meie festivalil esmakordselt oma uut plaati ja publik hindas seda kõrgelt,“ viitab Noormaa suurtele rahvaarvudele ja täissaalidele. „Väga hästi töötas rahva soovil tagasi kutsutud Ööklubi Lauluväljakul, kus tohutu energiaga andis publikule heas mõttes kõrvakiilu uue hingamisega Angus ja muidugi Zetod. Kes polnud ammu näinud Puuluupi või Estbeli, said kindlasti meeldiva kontserdi osaliseks,“ lisab programmipealik.

Viljandi pärimusmuusika festivalil esinesid ka mitmed vanad sõbrad, keda festivalifännid varasematest aegadest tagasi igatsesid. Nii pani rahva taas möllama Otava Yo (Venemaa) ja jutuvõlur Jan Blake (Jamaika). „Nagu välja kuulutasime, oli tänavuse festivali teemaks uut ja vana. Uut inspiratsiooni pakkusid välismaiste artistide näol teiste hulgas maailmatähed A-WA (Iisrel/Jeemen), Bareto (Peruu), Kapela Maliszów (Poola) ja superstaar Nano Stern (Tšiili) koos trioga. Nano läks inimestele nii hinge, et meie festivali nännimüügitelgis tekkis välisesinejate plaadimüügi rekord. Eesti esinejate loomingust soetati kodudesse kõige rohkem Curly Strings'i värsket plaati „Hoolima,“ sõnab Noormaa.

Lisaks külluslikule programmile saab rääkida ka edukast piletimüügist. Piletimüügipealik Laidi Sergejeva nendib: „Nõudlus festivalile tulla on olnud alati suur. Tänavu olid tulihingelised pärimusmuusika austajad endale festivalipassid ja noortepassid juba kevadkuudel soetanud ning seetõttu olid need enneolematu tempoga välja müüdud. Aga muidugi kõige rohkem teeb rõõmu veerandsajandat korda toimuval festivalil teadmine, et Viljandi pärimusmuusika festivali külastas rekordarv külastajat. Tänase seisuga sai juubilar rõõmustada ligi 28 500 külalise üle.“

Korraldajad tänavad kõiki külastajaid, esinejaid, meeskonnaliikmeid, toetajaid ja ajakirjanikke ning annavad teada, et järgmine Viljandi pärimusmuusika festival toimub 26.-29. juuli 2018.

Viljandi pärimusmuusika festivali pika ajaloo jooksul on inimeste muusikamaitset avardanud üle tuhande esineja nii kodumaalt, lähinaabrite juurest kui ka sellistest eksootilistest paikadest nagu Alaska, Niger, Senegal, Lõuna-Korea, Mauritaania ja Afganistan. XXV Viljandi pärimusmuusika festival toimus Viljandis 27.-30. juulil 2017. Suvise muusikasündmuse teema oli „Uut ja vana“, mis andis ainest ka ürituse 25. juubeliks. www.folk.ee/festival.

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised