Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Festivali kolmas päev tõi muusikat meilt ja mujalt, noortelt ja vanematelt

3. august 2017

Viljandis jätkub 25. Viljandi pärimusmuusika festival ning kolmandasse päeva mahtusid nii meie kodused lemmikud ja üllatuskontserdid kui ka külalised Iisraelist, Gruusiast, Peruust, Tšiilist, Šotimaalt ja Setomaalt. Kiigelauludega pühitseti sisse lossimägede uus külakiik, mängu- ja meisterdamisrõõmu oli nii noortele kui vanematele ning tantsu ja üllatusi jätkus rohkem kui kunagi varem.

Svjata Vatra purskas tuld, Celia Roose luiskas vikatit ja juba kolmandat päeva oli suureks hitiks Nano Stern Trio. Uut plaati esitles Duo Malva & Priks ning Pauluse kirikus andsid ühiskontserdi Vox Clamantis ja Versa Naasõ. Üllatuskontserdid andsid Trad. Attack! ja Curly Strings ning Ööklubisse tõid täismaja Untsakad ja Zetod. Esinejate sõnul on Viljandi folgil jätkuvalt kõige soojem publik ja siinse festivalu vastu vana arm ei roosteta! Pidu ei ole veel läbi ja tantsukingad veel pilli ei löö!

Viljandi pärimusmuusika festivali pika ajaloo jooksul on inimeste muusikamaitset avardanud üle tuhande esineja nii kodumaalt, lähinaabrite juurest kui ka sellistest eksootilistest paikadest nagu Alaska, Niger, Senegal, Lõuna-Korea, Mauritaania ja Afganistan. XXV Viljandi pärimusmuusika festival toimub Viljandis 27.-30. juulil 2017. Suvise muusikasündmuse teema on „Uut ja vana“, mis annab ainest ka ürituse 25. juubeliks. 

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised