Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Kirevad emotsioonid Viljandi pärimusmuusika festivali teisel päeval

3. august 2017

Viljandi pärimusmuusika festivali teisel päeval püsisid emotsioonid ülevad ja nalja oli nabani. Päeva alustanud Eesti Etno nooruslik hullus ilmutas end kõigi lavade ees Anguse Ööklubi kontserdini välja. Sisemaa-purjeka ligi kutsus Silver Sepp nii pere kui sõbrad, uued kostüümid ja krutskid tõid lavale Minu Isa Oli Ausus Ise ning maast ja merest laulvat uut albumit “Kadakad” esitles Rüüt.

Muinasjutte rääkisid Piret Päär ja uues Ugalas Jan Blake & Raymond Sereba ning õpitubades sai õppida mängima nii parmupilli kui ukulelet. Viljandi kultuuriakadeemiast võrsunud bändide kuldvarale andis kultuuriakadeemia tudengitest ja õppejõududest koosnev ansambel uue hingamise akadeemia juubelit tähistava nostalgiaküllase kontsertiga Alguses oli Alle-aa. Uut albumit rokkis Nikns Suns, vanu lemmiklaule lauldi koos Johansonidega ning Veljo Tormiselelekummarduse Voorand/Koikson/Sooäär/Daniel. UUT JA VANA jätkub aga veel kaheks päevaks!

Viljandi pärimusmuusika festivali pika ajaloo jooksul on inimeste muusikamaitset avardanud üle tuhande esineja nii kodumaalt, lähinaabrite juurest kui ka sellistest eksootilistest paikadest nagu Alaska, Niger, Senegal, Lõuna-Korea, Mauritaania ja Afganistan. XXV Viljandi pärimusmuusika festival toimub Viljandis 27.-30. juulil 2017. Suvise muusikasündmuse teema on „Uut ja vana“, mis annab ainest ka ürituse 25. juubeliks.

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised