Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Viljandi pärimusmuusika ait kutsub elustama pika laua kombeid oma 9. sünnipäevapeol

23. märts 2017

24. märtsil tähistab pika laua peoga oma sünnipäeva Viljandi pärimusmuusika ait. Kõiki sõpru oodatakse tähtsat päeva tähistama põnevaid pika laua kombeid harjutades ja meeleolukalt häid tavasid taas au sisse tõstes. Viljandi pärimusmuusika aida sünnipäevapidu saab piduliku alguse kell 19 õhtusöögiga ning jätkub tantsutempos kell 21 ansambli Untsakad saatel. Heade traditsioonide kohaselt jagub tegevusi ka lastele ja ei puudu üllatused.

Viljandi mõisa renoveeritud hoone sai koduks hooajalisele kontserttegevusele, Pärimusmuusika Teabekogule, August Pulsti õpistule ja Viljandi pärimusmuusika aida töötajatele 2008. aastal. Viljandi pärimusmuusika aida ajalooliste võlvide all asub Eesti pärimusmuusika keskuse juhi Tarmo Noormaa sõnul palju ainulaadset: “Siinne Teabekogu on muuhulgas ainus Eesti pärimusmuusikale keskenduv fonoteek-raamatukogu maailmas. Ja hetkel käivad Viljandi pärimusmuusika festivali hoogsad ettevalmistused, mis on nüüdseks kasvanud Balti- ja Põhjamaade üheks suuremaks muusikafestivaliks ja tähistab juba 25. sünnipäeva.“

Kutsudes inimesi Viljandi pärimusmuusika aida uksest sisse astuma ja oma aega sisukalt veetma, lisab Noormaa: „Igapäevane tegevus Aidas on märkimisväärselt Eesti pärimusmuusika maastikku rikastanud, pakkudes aasta läbi põnevat kontsertprogrammi, erialaseid koolitusi ning vabahariduslikke õpivõimalusi noortele ja täiskasvanutele.“ Aastaringselt saab Aida tegevustest osa läbi elava eeskuju ning pärimusmuusika- ja kultuuri ligi 75 000 inimest nii siin kui seal pool piiri.

Viljandi pärimusmuusika aida sünnipäev algab 24. märtsil kell 19 pika laua õhtusöögiga, kus loob meeleolu duo Villu Talsi ja Martin Müller.  Tuju tõstetakse Viljandi pärimusmuusika aida pererahva hoole all pika laua kombeid praktiseerides, koos tooste hõisates ja üksteisele head seltskonda pakkudes. Alates kell 21 lisab sünnipäevale särtsu  kell 21 ansambel Untsakad ning väärt saaki täis õnneloos, ekskursioonid põnevasse kambrisse, näitused, meeleolukas fotosessioon ja Aidale kohane jämm öötundidel. Koha sünnipäevalauas saab broneerida telefonil 434 2050 või aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Pilet kontserdile maksab 9 eurot. Pidulik õhtusöök on tasuline ja eeldab eelnevat broneeringut. Peoprogrammi ja piduliku õhtusöögi kohta leiab rohkem infot veebiaadressilt www.folk.ee või Aida sünnipäeva Facebookist.

aida valisvaade

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised