Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Sandra Vabarna: Eesti rahvas on meie inimesed ja omadele on alati suur rõõm esineda

7. märts 2017

7. märtsil algab taas üle-eestiline Rahvamajade tuur. Rahvas saab kohtuda armsaks peetud Sandra ja Jalmar Vabarnaga. Kandle- ja lõõtsahelisid ning muhedaid tõestisündinud lugusid lisab Võrumaa pillimees ning kunagine Võhandu kolhoosi aseesimees Harri Lindmets. Eesti Pärimusmuusika Keskus sõidab koos armastatud pärimusmuusikute ja meeldejääva kontsertkavaga inimestele külla Tori, Iisaku Tabivere, Nõuni ja Haanja Rahvamajja.

Eesti Pärimusmuusika Keskuse juhataja Tarmo Noormaa tutvustab Rahvamajade tuuri väärikaimat esinejat: Võrumaa rahvamuusik Harri Lindmets on mitmendat põlve pillimees ja omanäolise stiiliga lõõtsamängija, kes oma esimesed lõõtsatunnid ja -lood on oma isa käest saanud. Ta on lõõtspillitraditsioonide elav kehastus ning eeskuju paljudele noortele pillimängijatele.“

Harri Lindmetsa pakatavat elurõõmu ja nooruslikkust eeskujuks seades küsime noorema põlvkonna pärimusmuusikutelt, kuidas nemad oma pensionipõlve ette kujutavad, kas ka neil jagub energiat kõrge vanuseni lavalaudadele astuda ja järelpõlvele lugulaule vesta: „Loodan väga, et ka meil jätkub sellist power'it nagu seda on vanameistril Harril. Mulle meeldib mõte, et inimesed peavad üht ja kindlat ametit elu lõpuni,“ vastab Jalmar Vabarna.

Tänase Eesti ühed tuntumad pärimusmuusika edendajad Sandra ja Jalmar Vabarna ootavad Rahvamajade tuuri soojade tunnetega, pidades kohtumisi väiksemates kohtades alati väga südamlikeks ja vahetuteks. Sandra tõdeb: „Väga hea on Eestit ka väljaspool Tallinnat ja Tartut näha ning pean tunnistama, nii mõnessegi kanti satun tänu Rahvamajade tuurile esimest korda. Ning mis kõige tähtsam, oma inimestele on alati suur rõõm esineda."

Rahvamajade tuur toob viiel õhtupoolikut lavale erinevate põlvkondade esindajad ja programm pakub publikule etteasteid Harri Lindmetsalt, Sandra ja ja Jalmar Vabarnalt ning kohalikelt noortelt pärimusmuusikutelt. Kontsertreis algab 7. märtsil kell 19 Tori Rahvamajas ja tuuritab edasi 8. märtsil Iisaku, 9. märtsil Tabivere, 11.märtsil Nõuni ja 12. märtsil Haanja Rahvamajja. Sooduspilet maksab 7 eurot ja täispilet 10 eurot. Pileteid saab soetada kohapealt ja Piletilevist. Täpsem info: www.folk.ee või ürituse Facebookist.

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised