Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

IV Parmupillifestival: tule õpi maailma vanimat muusikainstrumenti mängima

31. jaanuar 2017

August Pulsti õpistu korraldab 4. veebruaril Erinevate Tubade Klubis Tallinnas taas Parmupillifestivali. Neljas festival kutsub õppima ja jämmima nii algajaid kui suuri mängumeistreid. Maailma ühe vanima muusikainstrumendi õpitoad päädivad ägeda ja suurepärase parmupillikontserdi ja tantsupeoga.

Parmupill2315August Pulsti õpistu juhataja ja festivali korraldaja Kairi Leivo julgustab kõiki uudishimulikke kohale tulema: „Parmupill on üks hea pill, mida saab õppida ilma nooti tundmata ja ka siis, kui pole ainumatki pilli õppinud. Vaja on vaid tahtmist, ühte näppu, parmupilli ning meie Parmupillifestivalile kohale tulla.“

Lisaks Parmupillifestivali harivale rollile peab rahvapillide- ja kultuuri asjatundja Leivo festivali toimumist oluliseks, sest parmupill, nagu mitmed teisedki Eesti rahvuspillid, on olnud väljasuremisohus. „25 aastat on kõvasti õlga alla pandud, et tuua nii parmupill, torupill, rahvakannel kui hiiu kannel tagasi lavadele ja panna need klassikaliste pillide kõrval võrdväärselt kõlama. Nimetatud pillid kuuluvad Eesti rahvapillide hulka ning on rahva lugupidamise oma väärika ajalooga ära teeninud,“ avaldab August Pulsti õpistu juhataja Kairi Leivo tänu kõikidele, kes aitavad kaasa Eesti rahvapillide ja mänguoskuse säilimisele.

Algajatele ja edasijõudnutele jagavad õpetusi: Cätlin Mägi, Juhan Suits, Katariin Raska, Meisterjaan, Merike Paberits, Ulvi Võsa ja Vladimir Markov kaugelt Irkutski linnast. Õhtutundidel ühendavad kõik andekad ja julged jõud ning esitatakse suur parmupillikontsert. Lisaks toimub meeleolukas jämm ja tantsuõhtu kuhu on oodatud igaüks õhtut veetma.

Täpsem info ja festivalile registreerimine: www.folk.ee/opistu. Kursusele registreerimine kestab 3. veebruarini. Pääse õpitubadesse ja kontserdile maksab 5 eurot. Tasuda saab kohapeal. Parmupillid on soovitav kaasa võtta kuid samuti on võimalik harjutamiseks pille kohapealt laenata. Ajakava leiab kodulehelt: http://folk.ee/opistu/kursused-ja-ringid/eelolevad-kursused/iv-parmupillifestival. Värskeimaid uudiseid festivali kohta loe Parmupillifestivali Facebooki lehelt.

August Pulsti õpistu on pärimusmuusikaõpet pakkuv vabahariduskool, mis sai oma nime vanavarakoguja ja Eesti muusikalise pärandi jäädvustaja August Pulsti (1889-1977) järgi. Õpistu tegutseb Pärimusmuusika aidas Viljandis. Korraldame pärimuskultuuriga seotud kursusi, koolitusi, koolikontserte ja õpitubasid üle Eesti. http://www.folk.ee/opistu/opistust/august-pulst

 

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised