Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Väikekannel

Tutvustame väikekandle mängu algtõdesid ja näitame, kuidas seda on mängitud ja milliseid mängutehnikaid saab kasutada. Osalejad saavad ise proovida, kuidas kandlel lihtsamaid lugusid mängida.

Grupi suurus: kuni 10 inimest.
Läbiviijad: Aime Reier või Margit Kuhi

Aime ReierAime Reier

Rahva- ja rahvalik muusika on Aime Reieri meeltes ja kõrvus olnud lapsepõlvest saadik. Seetõttu oli tal kindel soov õppida Viljandi Kuluurikolledžis just rahvamuusikat. Kultuurikolledžis omandas Aime ka kandleõpetaja kutse. Kuna tema põhitöökoht on lasteaias, kus ta töötab muusikaõpetajana, siis hakkas ta sealsetele lastele väikekannelt õpetama. Aastatega tuli kogemust juurde ning pärast Viljandi Kultuurikolledži lõpetamist hakkas ta eest vedama ka rahvamaja kandleringi. Praeguseks on lastele lisandunud täiskasvanud, keda ta õpetab August Pulsti õpistu kursustel. Kannelt ja väikekannelt on Aime oma töös kasutanud üle 16 aasta.

margit kuhi veebi

 

 

Margit Kuhi

Margit Kuhi on lõpetanud Viljandi Kultuurikolledži (praeguse Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia) rahvamuusika eriala. Alates 2000. aastast on Margit õpetanud väikekandle mängu nii lastele kui ka täiskasvanutele. Kandle juures võlub Margitit selle pilli helide maailm ja võimaluste rohkus. Margit on olnud mitmeid aastaid noorte pärimusmuusikahuviliste laagri Eesti ETNO projektijuht.

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised