Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Parmupillikursus

Parmupillikursusel osalejad saavad tuttavaks meloodia tekitamise algtõdedega ning õpivad neid lihtsamates pillilugudes rakendama.

Grupi suurus: kuni 25 inimest
Läbiviijad: Cätlin Mägi, Juhan Suits või Merike Paberits

Cätlin Mägi

catlin kursuste juurdeCätlin Mägi õppis Märjamaa muusika- ja kunstikoolis klaverit ja plokkflööti. Pärimusmuusikaga hakkas Cätlin süvendatult tegelema pärast õppima asumist Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia pärimusmuusika erialale. Huvi pärimusliku pillimängu erinevate stiilide ning traditsiooniliste pillimeeste vastu ning soov pärimust edasi kanda viis selleni, et Cätlin asus ka ise õpetama.

Hetkel õpetab Cätlin Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias, Viljandi Muusikakoolis ning annab kursusi Eesti Pärimusmuusika Keskuses. Cätlini käe all saab lisaks parmupillile õppida veel torupilli, flööti ja pärimusmuusika teoreetilisi aineid (noodistamine ja analüüs). 

 

juhan suits

 Juhan Suits

Juhan Suits on üks Eesti parimatest rahvapäraste puhkpillide mängijatest, kelle sarvelugudeta pole viimase kümne aasta jooksul naljalt hakkama saanud pea ükski pärimusmuusikakogumik ega tähtsam pärimusmuusikasündmus.

Juhan mängib Eesti torupilli, sarve, vilesid ja parmupille Eesti-Ukraina maailmamuusikaansamblis Svjata Vatra ning töötab Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia rahvapärast puhkpillide lektorina. 

 

 

merike3Merike Paberits

Merike Paberits on noor muusik, kes enamjaolt viljeleb pärimusmuusikat. Ta mängib flööti, torupilli, pikkavilet ja parmupilli. Merike lõpetas Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia pärimusmuusika eriala 2012. aasta kevadel ja omandab hetkel magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika õppekaval.

Lisaks on ta oma muusikalist silmaringi arendanud osaleja ja õpetajana Eesti, Sloveenia ja Prantsusmaa etnolaagrites ning olnud vahetusõpilane Göteborgi Muusika- ja Draamaakadeemias maailmamuusika erialal.

Merike on tegev ka järgnevates ansamblites: VEM, Nikns Suns ja Rütmiallikal.

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised