Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Laulumängud

Kursusel osalejad õpivad lihtsamaid pärimuslikke laulumänge ja tutvuvad erinevate võimalustega, kuidas mänge praktiliselt läbi viia. Laulame ja mängime koos!

Grupi suurus: 25 inimest
Läbiviijad: Meelika Hainsoo, Janne Suits või Annika Mändmaa

Meelika HainsooMeelika Hainsoo

Meelika Hainsoo on pärit Lõuna-Eestist, Põlvast. Meelika on õppinud Põlva Lastemuusikakoolis viiulit ning lõpetanud 2002. aastal Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia pärimusmuusika eriala.

Pärimusmuusika on Meelika jaoks olnud oluline juba lapsepõlvest saadik, olles oma vanaisa kandelmängu suur austaja. Tänaseks on Meelika viiuli- ning hiiukandlemuusika ja rahvalaulude hinnatud esitaja ning õpetaja.

Lisaks pillimängule on Meelika suureks armastuseks ka eesti pärimuslik tants.

Janne Suits

 

Janne Suits

Janne Suits õppis pärimusmuusikat tundma Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia muusikaosakonnas (viiul, hiiukannel, laul, folkloor) ning hiljem jätkas magistriõpingutega Norras Telemarki Ülikooli Raulandi Rahvakunstide osakonnas. Rännakuaasta Rootsis Nyckelharpa Instituudis andis talle erinevaid kokkupuuteid rootsi rahvamuusikaga läbi tantsu ja pilliõppe.

Janne on paljudes suvistes pärimusmuusika laagrites hiiukannelt ja viiult õpetanud ning annab ühtlasi ka TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias hiiukandle tunde. Igapäevaselt töötab Janne Viljandi pärimusmuusika aida keldrikorrusel pärimusmuusika teabekogus plaatide ja raamatute keskel teadurina.

 

Annika Mändmaa

Annika MndmaaPärimusmuusika õpetaja ja pillimeister Annika Mändmaa tutvustab endavalmistatud instrumente – luuvilesid, vurre, kõrre- ja savipille. Lähemalt saab uurida omaaegseid karjalaste pille ja helilisi mänguasju.

Annika Mändmaa on õppinud kirikumuusikat Viljandi Kultuuriakadeemias ning lõpetanud 2000. aastal Eesti Muusikaakadeemia dirigeerimise eriala ja 2001. aastal muusikapedagoogika eriala. Juba üle kümne aasta on ta juhendanud laste ja täiskasvanute folklooriringe ning pilliõpitubasid. 2009. aastast alates toimuvad Viljandi pärimusmuusika aidas Annika poolt korraldatud pärimushommikud, kus erinevad muusikud tutvustavad oma pille ja laulavad koos kuulajatega. Karjalaste pille näitamas ja laulmas-mängimas on Annika käinud erinevates koolides üle Eesti nii üksi kui koos muinasjutuvestja Piret Pääriga.

Emajõe Lodjaseltsi liikmena on Annika Mändmaa Eesti pärimuskultuuri viinud ka piiri taha. Laevamuusikuna esines ta 2009. aastal Rahvusvahelistel Hansapäevadel Novgorodis ja 2011. aastal Eesti kultuuripäevadel Pariisis. Koostöös ansambliga Svjata Vatra valminud Lodjaseltsi Purjevarjuteatri etendusega "Lenda Lind!" tehti 2010. aasta suvel ring peale Läänemerele. Etendusi anti Visbys, Stockholmis, Sigtunas, Turus ja Tallinnas.

Varjude ja pärimusmuusika koosmõjust sündiv atmosfäär on andnud Annikale inspiratsiooni mitmeks uueks ettevõtmiseks. 2012 a. lavastas ta koos Jalmar Vabarna ja Indrek Sammuliga varjuteatri elementidega muusikalise jõuluetenduse Viljandi pärimusmuusika aidas. 2013. aasta Viljandi Folgil esines Annika Mändmaa ansambli "Luud" koosseisus. Sellelgi kontserdil kohtuvad iidsed pillid, laulud ja esivanemate varjud.

Annika Mändmaa on välja andnud kaks CD-d pärimuslike lastelauludega: "Sõit Sõõrule" (2009) ja "Sõit külla" (2011).

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised